Eksperti: process neatbilst noteikumiem

“Liepājas metalurga” vadībai jāveic atkārtota darba vides risku novērtēšana, Valsts policija lems par kriminālprocesa uzsākšanu, informē Valsts darba inspekcija (VDI). Ar “Liepājas metalurga” vadību plāno tikties VDI vadītāja.

Ekspertīzē konstatēts, ka tehnoloģiskais process atbilda darba aizsardzības prasībām līdz šim zināmajiem riska faktoriem. Tomēr pērn 16. novembrī nekontrolētā sārņu izmešana traumēja metāla kausētāju, kas atradās ārpus uzņēmumā noteiktās bīstamās zonas – viņš guva smagus apdegumus. Tāpēc eksperti uzskata, ka esošais tehnoloģiskais process tomēr nenodrošina pilnīgu atbilstību Ministru kabineta noteikumu nr. 526 “Darba aizsardzības prasības, lietojot darba aprīkojumu un strādājot augstumā” prasībām. Informācija par nelaimes gadījumu nosūtīta Valsts policijai, lai tā lemtu par kriminālprocesa uzsākšanu.
“Ņemot vērā pērnā gada laikā notikušo nelaimes gadījumu skaitu “Liepājas metalurgā”, apsveru iespēju tuvākajā laikā atkārtoti tikties ar šī uzņēmuma vadību un personīgi pārliecināties par pērnā gada kompleksās pārbaudes laikā konstatēto pārkāpumu novēršanu,” informē VDI direktore Rita Elce.
VDI ir uzdevusi veikt atkārtotu darba vides risku novērtēšanu un noteikt nepieciešamos darba aizsardzības pasākumus, kas novērstu vai samazinātu līdzīgu negadījumu atkārtošanās risku.
Aizvadītā gada laikā AS “Liepājas metalurgs” notikuši 10 nelaimes gadījumu, no tiem viens bija letāls un divi smagi.

Pievieno komentāru

Liepājā