Ekspedīcijā "Mana jūra" piedalās arī ārvalstu aktīvisti

Līdz šim ekspedīcijā "Mana jūra 2015" ir piedalījušies ne tikai aktīvisti no Latvijas, bet arī ārvalstīm, informēja ekspedīcijas pārstāve Elīna Kolāte.

Pirmajās divās nedēļās pārgājienā gar jūras krastu no Nidas līdz Ainažiem ir piedalījušies interesenti vecumā no 4 līdz 77 gadiem un bijuši arī viesi no ārvalstīm - ASV un Francijas. Vidēji dienā ekspedīcijā vienlaikus iet ap 15 cilvēkiem. Ekspedīcijai laiku pa laikam pievienojas cilvēki uz dažādiem laikiem - cits uz vienu dienu, cits uz trim, cits uz nedēļu.

Paralēli pārgājienam veikts arī ikgadējais pludmaļu atkritumu monitorings. Pārgājiena dalībnieki bijuši liecinieki tam, cik ļoti netīrs ir jūras krasts.

Turpmākās nedēļas laikā ekspedīcijas dalībnieki nonāks līdz Rīgas līcim. Šo dienu laikā gaidāmas arī dažādas izglītojošas lekcijas, piemēram, meteorologs Toms Bricis stāstīs par Baltijas jūras ietekmi uz klimatu Latvijā un kā vēji izrevidē piesārņojuma plūsmu, bet Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece Solvita Strāķe Ģipkā pastāstīs par dzīvniekiem, kas mīt Baltijas jūrā. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts Andris Viesturs Urtāns pastāstīs, kā viņš tīra upes un kāpēc tas vajadzīgs.

Kampaņa "Mana jūra 2015" noslēgsies 28.jūnijā Ainažos.

Jau ziņots, ka ekspedīcija norisinās no 27.maija līdz 28.jūnijam. Tās laikā dalībnieki ne tikai ies gar jūras krastu, bet arī mācīsies. Kampaņas laikā ir plānotas vairākas neformālas lekcijas brīvā dabā, kuru laikā jūras pazinēji stāstīs par dažādām jūras problēmām. Piemēram, pirmajā nedēļā plānots runāt par bezskābekļa vidi jūrā, par aktualitātēm dabas aizsardzībā un par vides inspektoru ikdienu.

Visas ekspedīcijas laikā 40 dažādās vietās tiks veikts atkritumu monitorings, kā rezultātā tiks noskaidrots, kuras ir piemēslotākās pludmales. Saskaitītie atkritumi tiks arī savākti, lai pludmales padarītu tīrākas.

Ekspedīcijā aicināts piedalīties ikviens, kam ir interese par vides problēmām. Tā ir arī iespēja iziet no komforta zonas un pārbaudīt savu spēku robežas, norāda kampaņas organizatori.


Pievieno komentāru

Liepājā