Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Eko Kurzeme" investē 30 000 eiro jaunu stikla šķirošanas punktu izveidē

Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Eco Baltia grupa" Liepājas reģiona atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eko Kurzeme" investējis vairāk nekā 30 000 eiro, lai Liepājā un tuvējos novados izveidotu jaunus un papildinātu jau esošos stikla šķirošanas punktus.

Kopskaitā līdz maijam "Eko Kurzeme" izvietos 70 jaunus zvanveida stikla šķirošanas konteinerus, kuros iedzīvotāji aicināti šķirot stikla pudeles un burkas. "Eko Kurzemes" jaunie stikla šķirošanas zaļie konteineri izvietoti jau vairāk nekā 20 vietās Liepājā. Tuvākā mēneša laikā tie nonāks vēl virknē vietu Liepājā, arī Skrundas, Grobiņas, Aizputes un Durbes novados.

Gatavojoties tūrisma sezonai, Liepājā stikla šķirošanas konteineri tiks novietoti arī galvenajās izejās uz pludmali, lai tukšās stikla pudeles nemētātos pludmalē un kāpu zonā, bet tiktu sašķirotas. "Eko Kurzemes" jauno stikla šķirošanas konteineru atrašanās vietas publicētas mājaslapā "www.ekokurzeme.lv", kur var noskaidrot arī citu šķirošanas punktu adreses.

Zvanveida šķirošanas konteineri speciāli veidoti tā, lai maksimāli ierobežotu tajos dažādu sadzīves atkritumu izmešanu. Stikla šķirošanas konteineros drīkst izmest tikai dažādu krāsu un formu stikla pudeles un burkas, bet aizliegts izmest stikla vāzes, glāzes, keramikas un smaržu pudeles, logu, siltumnīcu un spoguļu stiklu, jo tiem ir atšķirīgs ķīmiskais sastāvs.

"Eko Kurzemes" izpilddirektors Andris Karlsons norāda, ka vidēji viens Latvijas iedzīvotājs gadā rada ap 310 kilogramiem atkritumus, no kuriem vismaz 25 kilogramus veido stikla pudeles un burkas. "Absolūti lielākā daļa no visiem atkritumiem un puse no stikla iepakojuma tiek apglabāti poligonos. Tā tam nevajadzētu būt."

"Eko Kurzemes" mērķis ir izveidot Liepājas reģionā modernu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, kas vērsta uz atkritumu šķirošanu un pārstrādi, nevis noglabāšanu poligonā. "Eko Kurzeme" līdz šim nodrošināja 208 šķirošanas punktus reģionā, bet šogad turpinās veikt investīcijas stikla šķirošanas infrastruktūras paplašināšanā un arī sadzīves atkritumu industriālās šķirošanas attīstībā.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) atzīmē, ka dalītās atkritumu savākšanas sistēmas ieviešana Liepājas iedzīvotājiem ir viens no pilsētas izaicinājumiem un vienlaikus arī uzdevumiem, kas iekļauts arī pilsētas ilgtermiņa attīstības plānos.

Sesks pauž cerību, ka jaunu stikla šķirošanas konteineru uzstādīšana pilsētā būs nozīmīgs solis, kas ne tikai radīs plašākas iespējas dažādos pilsētas mikrorajonos iedzīvotājiem šķirot atkritumus, bet vēl svarīgāk - arī mainīs iedzīvotāju paradumus un domāšanu.

Uzņēmums "Eko Kurzeme" apkalpo klientus Liepājā un tuvējos novados, piedāvājot plašu pakalpojumu klāstu - sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, būvgružu un lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu, šķiroto atkritumu apsaimniekošanu, kā arī asenizācijas pakalpojumus un dažādus sezonālos pakalpojumus, kā, piemēram, sniega izvešanu un sāls-smilts maisījumu ziemā, lapu izvešanu rudenī un palīdzību sakopšanas talkās pavasaros.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Eko Kurzeme" 2013.gadā apgrozīja 2,94 miljonus eiro, bet nopelnīja 388 368 eiro. SIA "Eko Kurzeme" dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 175 183 eiro. "Eko Kurzeme" pieder uzņēmumu grupai "Eco Baltia grupa".

Pievieno komentāru

Liepājā