Eiromelanomas dienā iznāks ādas veselībai veltītas "Onkoloģijas Vēstis"

13. maijā, Eiromelanomas dienā, Kurzemes Onkoloģijas attīstības biedrība laiž klajā izdevuma "Onkoloģijas Vēstis” otro numuru, kura galvenā tēma ir ādas veselība.

Izdevuma prezentācijas pasākums notiks 13. maijā pulksten 14 tirdzniecības centra "Kurzeme” Veselības istabā. Pulksten 15 būs biedrības viceprezidentes, onkoloģijas konsīlija vadītājas Dzintras Litavnieces pusstundu gara lekcija "Vizuālie ādas un gļotādas jaunveidojumi uroloģijā", kurai sekos Staru terapijas nodaļas vadītāja Māra Mežecka priekšlasījums "Sauļošanās un ādas vēzis. Ādas audzēju staru terapija". Noslēgumā ķirurģes Diāna Aigare un Alise Hincenberga informēs par ādas audzēju diagnostiku un ķirurģisku ārstēšanu.

Mediķi atgādina: neskatoties uz saules radīto labsajūtu, saules staru iedarbība ir kaitīga cilvēka ādai. Ādas iedegums ir tikai aizsardzība pret saules staru kaitīgo ietekmi uz ādu, tādēļ vēlams saglabāt tādu ādas krāsu, kā to noteikusi iedzimtība atbilstoši Latvijas ģeogrāfiskajam stāvoklim. "Aicinām nepakļaut ādu intensīvai saules staru iedarbībai un lietot saules aizsargkrēmus, atrodoties spēcīgā saulē," teikts biedrības paziņojumā.

Saules stari veicina ne tikai tādu samērā labi ārstējamu ādas audzēju attīstību kā bazālo šūnu vēzis un plakanšūnu vēzis, bet arī ļoti ļaundabīga audzēja – melanomas attīstību. Tāpēc uzmanība jāpievērš arī dzimumzīmēm un par aizdomīgiem veidojumiem nepieciešams konsultēties pie ādas speciālista – dermatologa vai ķirurga ar padziļinātām zināšanām ādas veidojumu diagnostikā un ārstēšanā.

Izdevums ir pieejams ārstu praksēs un ārstniecības centros.

Pievieno komentāru

Liepājā