Eiro ieviešana Liepājas pašvaldībai izmaksās 25 000 latu; par autostāvvietu tarifiem vēl spriež

Patlaban tiek lēsts, ka eiro ieviešana Liepājas pašvaldībai izmaksās 25 000 latu, "Rietumu Radio" informēja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Strādājot pie eiro ieviešanas, parādās arvien jaunas nianses, un precīzas eiro ieviešanas izmaksas būs zināmas nākamā gada janvāra sakumā," atzina Sesks, norādot, ka pašvaldībai vēl ir daudz darba, lai sagatavotos eiro ieviešanai.

Uzņēmuma "Liepājas autostāvvietas" vadītājs Ivars Ķervis (V), jautāts par gatavošanos eiro ieviešanai, atzina, ka lielu problēmu uzņēmumam nebūs - Liepājas autostāvvietu biļešu automātus esot iespējams pielāgot eiro monētām. Līdz oktobra sākumam uzņēmums plāno pieņemt lēmumu par autostāvvietu tarifiem pēc eiro ieviešanas un cenu uz automātiem norādīt arī eiro.

Patlaban uzņēmumā tiekot meklēts optimālākais cenu variants. Kā atzina Ķervis, noapaļojot cenas uz leju, pēc eiro ieviešanas pastāv risks, ka var pasliktināties uzņēmuma finansiālā situācija, bet, ceļot cenas, ir bažas, ka var samazināties klientu skaits.

Jautāts par iespējamo cenu celšanos pēc eiro ieviešanas, Sesks atzina, ka citu valstu pieredze liecina, ka atsevišķos sektoros cenas pēc eiro ieviešanas palielinājušās.

Kā ziņots, darbi, kas jāveic saistībā ar eiro ieviešanu, Ventspils pašvaldībai izmaksās 65 000 latu, - iepriekš informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"), piebilstot, ka par šādu summu varētu iekārtot vienu modernu un mūsdienīgu bērnu rotaļu laukumu.

Jau ziņots, ka nākamgad Latvija pievienosies eirozonai. Nākamā gada pirmās divas nedēļas Latvijā būs abu valūtu paralēlās apgrozības periods, kad maksāt par pirkumiem un pakalpojumiem varēs gan latos, gan arī eiro, bet atlikums tiks izdots tikai eiro.

 

Pievieno komentāru

Liepājā