Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Liberta” gatavojas tiesāties ar Pārtikas un veterināro dienestu 5

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Liberta” savā “Facebook” lapā  12. februārī publicēja sašutuma pilnu vēsti, kurā atklāja, ka jau ilgstoši notiek biedrības un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) cīņa. Sarunā ar “Kursas Laiku” februāra izskaņā dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” vadītāja Ildze Leimante atzina, ka cīņa vēl nebūt nav galā. Biedrība gatavo visu nepieciešamo dokumentāciju, lai PVD iesūdzētu tiesā.

“Mēs esam tikai vieni no. Šobrīd noris tāda kā cīņa – patversmes, PVD un biedrības. Patversmēm un PVD nepatīk biedrības. Kāds tam ir pamats – nezinu,” konkrētās situācijas aizkulises ieskicē I. Leimante. Viņa atklāj, ka dzīvnieku patversmes un PVD uzstāj, lai visas biedrības, kuras līdz šim darbojušās kā brīvprātīgas organizācijas, tiktu reģistrētas par patversmēm. “Tas nav reāli. Jautājums – cik biedrībām Latvijā ir savas telpas? Ir liela daļa cilvēku, kuri šos dzīvniekus ņem pie sevis mājās un sniedz pagaidu mājas. Nav reāli jebkuram pagaidu māju devējam piespiest mājās veidot patversmi.”

PVD “Libertā” viesojušies ne reizi vien, un līdz šim sadarbība bijusi ļoti veiksmīga, bet pērn novembrī pirmo reizi šī tikšanās noslēgusies uz negatīvas nots un bijis aizsākums biedrības un PVD savstarpējam strīdam. “Sākumā tas bija suns, kura dēļ viņi (PVD – red.) biedrībā ieradās. Mēs bijām izņēmuši divus suņus no mājām Pērkonē, kur saimnieks bija nomiris. Viens no sunīšiem bija ar lauztu mugurkaulu. Mēs ielikām publikāciju “Facebook”, jo bija nepieciešama medicīniskā aprūpe, uzturēšana. Rīgā atradās vetārste, kura domāja, ka suņi ir jāiemidzina. Tad arī viss sākās. Panākt to, ka suņus iemidzina, viņai neizdevās – nokaitinājām,” teic I. Leimante.

Pēc šā gadījuma biedrībai nācies PVD rakstīt paskaidrojumus citu pēc cita. Komunikācija līdz šim “Libertai” bijusi ar PVD Dienvidkurzemes pārvaldi, taču tad, kad biedrība vēlējusies saņemt paskaidrojumus no PVD, kontaktēšanos pārņēmusi PVD vadība Rīgā.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 28. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Lilita

Pazīstu cilvēkus - biedrības biedrus, kuri savā dzīvoklī dod pagaidu mājas 1 vai 2 kaķīšiem. Vai viņiem būtu jāreģistrējas kā patversmes filiālei? Vienkārši smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi.
Turaties Liberta!

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.01 16:53

M,

Un tas viens cilveks ar vienu vai diviem kakisiem nav uzskatams par birdribu. Nav tiesibu praisit ziedojumus!

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.01 20:59

eva

Neziedojiet, neviens jums neliek! Tas ir brīvprātīgs žests cilvēkiem, kuriem nav vienalga mazāko un neaizsargātāko likteņi, jo, diemžēl, lielā mērā valstij ir vienalga! Paldies biedrībām, kuras šīs rūpes ir uzņēmušās! Un negods PVD, jo reāli tā darbība ir apaļa 0 !!! Viņi tikai nīcina, nevis palīdz un atbalsta!

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.02 18:10

eira

TIESĪBAS nav ierobežotas. Prasīt, lūgt un saņemt var jebkurš.

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.05 12:00

viedoklis

Bet kas tagad ir ar to nabaga nomocīto kuci ar lauzto mugurkaulu? Pēc tādas dislokācijas tur nekādu cerību uz normālu dzīvi vairs nebija. Tikai dzīvnieka mocīšana uz peļņas rēķina, kārtējais ziedojumu suns, par kuru pēc naudas savākšanas neviens vairs nerunā!

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.05 15:24

Liepājā