Dzīves filozofija liek atgriezties

Pēc trīs gadu prombūtnes liepājniece Laura Dudare atgriezusies no Lielbritānijas, kur Londonā Britu-īru modernās mūzikas institūtā studēja songwriting jeb – latviski – mūzikas komponēšanu.

Lai arī jauniete ir ļoti apmierināta ar ārvalstīs sniegtās izglītības saturu un gūtajām dzīves mācībām, tomēr pārliecība likusi atgriezties dzimtajā Latvijā.

Liepājniece ar mūziku un kultūru ir burtiski saaugusi. ''Dziesmas es rakstu, kopš iemācījos rakstīt. Šāda sevis paušana man palīdzējusi tapt par cilvēku, kas esmu šodien.'' Viņa absolvēja Liepājas 2. mūzikas skolu, vidējo izglītību ieguva Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Studēja Klavieru klasē, pēcāk – Mūzikas vēstures un teorijas nodaļā.

Nolēmusi ar mūziku kādu laiku iepauzēt un iestājusies Liepājas Universitātē, lai studētu kultūras vadību. ''Nebiju gatava no kultūras aiziet, bet mūzika tobrīd man bija līdz kaklam,'' viņa pamato izvēli. Pusotru gadu garais periods kultūras vadībā bijis tāds kā ārstēšanās posms no rāmjiem, viedokļiem, no ''pareizi'' un ''nepareizi''. ''Pusotrs gads, un mūzika mani atkal vilināja. Jautāju sev – kāpēc vispār sāku studēt mūziku? Jo man tā patīk, tā mani aicina. Mēs bieži sev uzdodam jautājumu, par ko vēlamies kļūt, ko dzīvē darīsim, ko mācīsimies, bet nepamanām, ka atbilde jau dzīvo. Laiku pa laikam iezagās doma par studijām ārzemēs, par to, ka jātiecas pēc kārotā, ne jāsamierinās ar piedāvāto.'' Un tā abi ar draugu nolēmuši rīkoties.

Iesākumā plāns bijis doties uz Braitonu, bet nonākuši Londonā, kur trīs gadus dzīvots režīmā ar marš­rutu ''mājas–skola–darbs–mājas''. Drauga vēlmes attiecībā uz studijām bijušas konkrētas un pamatotas, taču meitene bijusi pārliecināta tikai par to, ko nevēlas. ''Skaidrs bija viens – negribu klavierklasi. Ko drīkst vēlēties, nezināju.''

Vispirms spēki izmēģināti vokālajā nodaļā, taču iestājeksāmenos ātri vien sapratusi, ka tā nebūšot pa ceļam. ''Manam tembram un izpildījuma stilam sāka piemeklēt slavenus mūziķus, kuriem es līdzinos, un sakritību gadījumā tas nozīmētu apstiprinājumu, ka no manis var ''uztaisīt produktu'', nemaz nepieņemot, ka es varētu gribēt izklausīties pēc sevis,'' mūziķe dalās pieredzētajā. Kad sākusi uzstāt uz vēlmi izpildīt tikai oriģinālmūziku, piedāvāts iestāties songwriting nodaļā. Šim saliktenim esot grūti atrast precīzu tulkojumu latviešu valodā. ''Tā principā izvērtās modernā un tehnoloģijām pārpilnā mūzikas komponēšanā,'' precizē L. Dudare.

Plašāk lasiet 23. novembra ''Kursas Laikā''!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Liepājā