Dziedātājiem jāiztur līdz galam

Šovakar Mežaparka Lielajā estrādē notiek Dziesmu svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, bet sestdien Rīgā izskanēs noslēguma koncerts “Latvija – Saules zeme.” Tajā piedalīsies arī Liepājas rajona jauktie, sieviešu un vīru kori.

Sieviešu un vīru koriem lielākā darba daļa paveikta atklāšanas koncertā “Dziedot dzimu, dziedot augu.” Tagad visi ievilkuši mazliet elpu un ar jauniem spēkiem piedalās mēģinājumos. “Koncertā mums noslēguma blokā jādzied piecas dziesmas,” stāsta Nīcas sieviešu kora diriģente Līga Amerika – Ansiņa.

Otrreiz uz Rīgu no Nīcas atbraucis pat lielāks dziedātāju pulks nekā bijis pirmajā tūrē. “Sākumā jau uztraucāmies, kā būs, bet beigās viss izdevās un noskaņojums mums ir labs,” stāsta nīcenieces.

Jaukto koru dziedātājiem mēģinājumos neklājas viegli. “Drusku pieklibo organizācija,” atzīst Kalētu jauktā kora diriģente Olita Mauerzaka. “Šorīt uz estrādes mums jābūt jau astoņos, taču tikai deviņos sāk kaut kas kustēt uz priekšu. Cilvēki agri cēlušies, sešos ēdām brokastis, bet pusdienās tiekam tikai ap četriem.”

Tomēr kalētnieki cer, ka noslēguma koncertā viss būs kārtībā, un prieks būs gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Pievieno komentāru

Liepājā