Dzejas dienu pasākumus apvienos ar nakts velo izbraucienu

Šī gada Dzejas dienās, kas Liepājā notiks visu septembra mēnesi, vairāki pasākumi ir paredzēti tieši jauniešu auditorijai. Piektdien, 9. septembra vakarā gan riteņbraucēji, gan kājāmgājēji, gan dzejas mīļotāji ir aicināti pievienoties sportiskai un aktīvai Dzejas dienu akcijai „Nakts dzejas rats”.

Jau visas vasaras garumā liepājniekiem ir bijusi iespēja piedalīties biedrības „Radi Vidi Pats” organizētajos piektdienas vakaru velobraucienos. Dzejas dienu mēnesī sadarbībā ar Liepājas Universitāti tapusi iecere šo braucienu paplašināt ar dzejas lasījumiem atsevišķās pieturvietās, informēja Dzejas dienu organizatore Zanda Gūtmane.

9. septembrī pulksten 20 riteņbraucēji aicināti pulcēties „Radi Velo Pats” pagalmā Vecajā Ostmalā 54, lai pulksten 21 varētu izbraukt uz Liepājas Dzelzceļa staciju un autoostu, kur ar dzejas lasījumiem notiks pievienošanās citai Dzejas dienu akcijai „Sirds uz perona”.

Lielā dzejas pieturvieta – Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes un Mākslas pētījumu laboratorijas ēkas pagalms Kūrmājas prosp. 13 – būs atvērta no pulksten 21, kad varēs vērot Jauno mediju mākslas studentu izstādi. Dzejas lasījumi šajā pieturvietā sāksies pulksten 22, tad klausītājiem tiks piedāvāti vairāku Liepājas dzejnieku, arī bijušo un esošo Rakstniecības studiju programmas studentu dzejas lasījumi. Sportiskākajiem velobraucējiem „Nakts dzejas rats” turpināsies arī pēc lasījumiem.

Otra Dzejas dienu aktivitāte, kas paredzēta jauniešiem, īpaši radošiem vidusskolēniem, ir Dzejas slams, kurš notiks sestdien, 10. septembrī, pulksten 19 „Radi velo pats” garāžā Vecajā Ostmalā 54. Jauniešu dzejas lasījumus slamā vērtēs žūrija un klausītāji, slama uzvarētājam pēc žūrijas vērtējuma balvā būs dalība nākamajā – Totaldobžes rīkotajā dzejas slamā, kas Liepājā notiks 16. septembrī.

Pievieno komentāru

Liepājā