Drošības klase ļaus mācīties atraktīvāk

Trešdien ar simbolisku paraugstundu tika atklāta Drošības klase Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē Liepājā. Iepriekš tāda izveidota Rīgā, Valmierā, tagad arī Liepājā. Šogad tādas vēl sagaidīs Zemgales un Latgales reģionālās pārvaldes.

Klases izveidošana maksājusi ap 10 tūkstošiem latu, to finansē no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem. Policija nodrošina tikai telpas, Kurzemes pārvaldē tam atvēlējuši vienu no sanāksmju telpām, kas bija pietiekami liela, bet salīdzinoši maz noslogota.

Ezerkrasta sākumskolas 3. un 4. klases bērni un Kurzemes reģionālās pārvaldes Prevencijas nodaļas vadītāja Vita Kalote sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas filiāles priekšnieka vietnieku Arni Jeksti klātesošajiem palīdzēja saprast, kā notiek Drošības stunda, kā tajā var līdzdarboties. Iepriekš Drošības stundas notika skolās, kur ieradās policijas darbinieki. Tagad speciāli aprīkotajā klasē varēs notikt gan lomu spēles, gan reālu situāciju simulācijas, pa rokai ir visi uzskates materiāli, priekšrocības uzskaita V. Kalote. Simboliskajā pirmajā stundā, kad klāt bija viesi, sveicēji un arī Valsts policijas priekšnieka vietnieks ģenerālis Guntas Marķitāns, lielāko klases daļu aizņēma krēsli, taču citreiz varēs daudz plašāk izmantot grīdas zīmējumu - atainotas ietves, brauktuve, krustojumi, gājēju pārejas.

Trešdien pulksten 15 ar Drošības klases piedāvājumu un iespējām iepazīstas arī daļa Liepājas skolotāju un sociālo pedagogu, bet mācību iestādes, kuras vēlētos apmeklēt Drošības stundu policijas pārvaldē, aicinātas sazināties ar V. Kaloti, zvanot pa tālruni 63404614 vai rakstot e-pastu vita.kalote@kurzeme.vp.gov.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā