Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dosimies jūgendstila ceļojumā "Liepāja - Barselona – Liepāja"

Arhitektūras dienu laikā, piektdien, 25. oktobrī, plkst. 15.00 Liepājas muzejā notiks Rīgas tehniskās universitātes profesora Jāņa Krastiņa referāts „Kosmopolītisms un latviešu jūgendstils Liepājā”. Pēc tam plkst. 17.00 Liepājas muzejā atklās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstādi „Jūgendstils Liepājā”, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

J. Krastiņa referāts un LNB izstāde ir gatavoti 1. Starptautiskajam Jūgendstila kongresam Barselonā šajā vasarā (no 26. līdz 29. jūnijam). Kongresa laikā šādā veidā tika popularizēts arī Liepājas arhitektūras mantojums. Kongresā piedalījās ap 300 jūgendstila pētnieku no daudzām pasaules valstīm, viņiem Liepājas vērtības bija jaunatklājums.

Tagad liepājniekiem būs iespējams apskatīt to, ko ieraudzījuši un novērtējuši citi.

LNB izstādē „Jūgendstils Liepājā” angļu un latviešu valodā uz 10 planšetēm būs skatāms Liepājas jūgendstila arhitektūras mantojums –  ēkas, joprojām saglabājušos iekštelpu elementi, citi objekti, bet pilsētas 20. gadsimta sākuma atmosfēru atspoguļota tālaika skatu kartītēs un reklāmās.

LNB izstādes veidotāji ir  profesors J. Krastiņš, Liepājas pilsētas Būvvaldes Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke un LNB speciāliste Velta Knikste, ekspozīcijas datorzainu izstrādājis Gatis Buravcovs, bet projekta vadītāja ir LNB speciāliste Beāte Knikste.

Pievieno komentāru

Liepājā