Dome savu pozīciju pret "K@2" nemaina 4

(Precizēts par privatizācijas kārtību) Piektdien, 20. janvārī, Liepājas dome pieņēma lēmumu nodot privatizācijai nekustamo īpašumu Katedrāles ielā 2. Nama izsoles sākumcena ir 129 tūkstoši latu, bet zemesgabala sākumcena - 22 589 latu. ""K@2" cerēja namu īpašumā iegūt par sertifikātiem. Viņiem izsolē būs pirmpirkuma tiesības, bet jāpērk būs par latiem," informē domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks preses konferencē žurnālistiem uzsvēra, ka biedrības vadība populistiskiem līdzekļiem mēģina panākt, lai tai uzdāvina ēku par velti. "Diemžēl eksistē noteikta likumiskā kārtība, kādā nekustamie īpašumi nonāk kāda īpašumā. Paskatieties uz to ēku! Kāda tā izskatās? Vai tur ir veikti kādi ieguldījumi? Nekādi dokumenti par biedrības ieguldījumiem ēkā neliecina," preses konferencē sacīja U.Sesks.

Iepriekš Liepājas dome nevēlējās nodot privatizācijai šo ēku. Pērn biedrība "K@2" vērsās tiesā, jo Liepājas dome ilgstoši neatzina biedrības ieguldījumus tai iznomāto māju atjaunošanā un nedeva brīvu ceļu mājas Katedrāles ielā 2 privatizācijai. Privatizācija dotu iespēju kultūras centram attīstīties un veikt tālāku ēku atjaunošanu, uzsvēra biedrības pārstāvji. Tiesu pret domi "K@2" vinnēja, un tika noteikts domei pieņemt lēmumu par ēkas nodošanu privatizācijai četru mēnešu laikā.

Liepājas dome 2000.gadā iznomāja "K@2" faktiski vienu Karostas vēsturiskā centra kvartālu: mājas Katedrāles ielā 2, Atmodas bulvārī 6a, Cēsu rotas ielā 2 (Gaismas jeb Sēņu māja). Māja Atmodas bulvārī 6a tika īrēta par vienu latu gadā, pārējās ēkas – par dažiem santīmiem kvadrātmetrā. Nosacījums - nomas maksa jānovirza ēku remontam. Ilgākais nomas termiņš – 25 gadi. Ēkas bija ļoti sliktā stāvoklī, izņemot namu Katedrāles ielā 2, kas bija labākā stāvoklī un, to pārņemot, vēl daļēji bija apdzīvots. Tieši par šo māju vēl aizvien turpinās strīds.

Katedrāles ielas 2.mājā līdz šim veikti lieli darbi: nomainīta apkures sistēma, daļēji – ūdensvada un kanalizācijas sistēma, elektroinstalācija, jumts, atjaunoti vai no jauna ielikti 60 logi, visā mājā veikts kosmētiskais remonts un labiekārtots pagalms. Pavisam biedrība "K@2" ēku sakārtošanā un atjaunošanā ieguldījusi 287 tūkstošus latu, no tā lielāko daļu – namā Katedrāles ielā 2, iepriekš sacījis biedrības vadītājs Karls Bjoršmarks. Tas nozīmē, ka lai atgūtu ieguldījumus ēkā, biedrībai būs vēl jāpiemaksā kā minimums 129 tūkstoši latu.

Liepājas domes atbildes un pozīcija, neskatoties uz zaudēto tiesu, nav mainījusies ne par mata tiesu. Dome vēl aizvien neatzīst biedrības ieguldījumus mājā. "Biedrība nav saņēmusi nevienu Liepājas Būvvaldes atļauju veikt kādus būvdarbus. Nav neviena būvprojekta. Ja arī ēkā veikti kādi darbi, tad tā ir pašdarbība," uzsvēra U.Sesks.

Domes deputāte Elita Kosaka apgalvo, ka dažs labs īpašums, kas nodots privatizācijai pilsētas centrā, novērtēts par mazāku cenu. "Es nesaprotu, pēc kādiem kritērijiem tiek vērtētas ēkas un zeme Liepājas pilsētā. Iespējams, tas notiek, skatoties pēc tā, kas privatizēs," pauda deputāte.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

JJ

Nu varētu jau mitēties. Tiesu zaudēja, pietiek.

pirms 11 gadiem, 2009.02.28 16:24

www.pingviniem.lv

vajadzētu piedāvāt sižetu Nekā personīga. Tad varbūt uzpeldētu, cik personīgs ir Seska kunga naids pret K@2 un kāpēc LATIO veicis tādu novērtējumu ....

pirms 12 gadiem, 2009.02.23 17:50

murkata

acīmredzot, kādam personīga antipātija pret šiem radošajiem cilvēkiem... negodīgi, nepieklājīgi, zemiski

pirms 12 gadiem, 2009.02.23 10:47

eh...

Arvien lielākas simpātijas pret Kosaku (par rakstā citēto pēdējo izteikumu), lai arī viņai savi grēciņi. Bet domes attieksme šajā gadījumā - ārpus pieklājīgiem vārdiem! paspēt kādam vēl ieriebt principa pēc, kamēr vēl nav pārvēlēti. idiotisms!

pirms 12 gadiem, 2009.02.20 22:12

Liepājā