Divu gadu laikā Horvātijas uzņēmums Liepājai piegādās sešus desmit miljonus vērtus tramvaju vagonus

Divu gadu laikā uzņēmums no Horvātijas "Končar - Electric Vehicles Inc." piegādās Liepājai sešus 10 692 528 eiro vērtus tramvaju vagonus, paredz otrdien piegādātāja un SIA "Liepājas tramvajs" noslēgtais līgums.

Līguma izpildes termiņš paredzēts ne vēlāk kā 24 mēneši, savukārt garantijas termiņš ir trīs gadi no katra vagona nodošanas-pieņemšanas akta parakstīšanas, vēsta LETA.

Līguma kopējā summa bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ir 8 836 800 eiro, viena vagona cena ir 1 472 800 eiro bez PVN. Visa summa, ieskaitot PVN, sasniedz 10 692 528 eiro. Līguma summā ietilpst visas izmaksas, kas saistītas ar tramvaju vagonu piegādi, kā arī apkalpošanu un remontu garantijas termiņa laikā.

"Esmu gandarīts, ka mums izdodas realizēt uzņēmuma attīstības plānu, piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus. Kopumā pēc diviem gadiem būsim nodrošināti ar kopumā 12 jauniem zemās grīdas tramvaju vagoniem. Vēl papildus būs nepieciešami divi jauni tramvaju vagoni, bet tos ceram iegādāties ES līdzfinansējuma nākamajā kārtā," pauda "Liepājas tramvaja" valdes loceklis Aigars Puks.

Jau ziņots, ka Liepājā sāk pielāgot esošo infrastruktūru jauno tramvaju vajadzībām. Esošais tramvaju depo ir būvēts pirms 120 gadiem un nav piemērots zemās grīdas tramvaju apkalpošanai. Lai uzstādītu tramvaju vagonu pacēlājus jauno zemās grīdas tramvaju apkalpošanai, ir nepieciešams izbūvēt grīdu ar attiecīgiem parametriem un nestspēju. Jaunie tramvaju vagoni ir divreiz smagāki par patlaban ekspluatācijā esošajiem augsto grīdu tramvajiem, līdz ar to, lai nodrošinātu atbilstošu nestspēju, ir jāmaina arī depo esošie sliežu ceļi un to atbalsti, norāda pašvaldībā.

Jau šoruden Liepāja sagaidīs savu pirmo jauno zemās grīdas tramvaju, ko ražo Horvātijas rūpnīcā "Končar - Electric Vehicles Inc." Zagrebā. Pašlaik rūpnīcā jau tiek būvēti speciāli Liepājai pielāgoti un mūsdienīgi zemās grīdas tramvaji, pirmā tramvaja aprises jau manāmas, pastāstīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Pašvaldība norādīja, ka pakāpeniski pilsētā tiks nomainīti gandrīz visi tramvaja vagoni. Ar visiem pieejamajiem finanšu līdzekļiem un aktuālajiem valdības lēmumiem par finansējuma pārdali, plānots, ka Liepājā būs 13 jauni tramvaji, kā arī varēs atjaunot vienu sliežu ceļa posmu.

LETA jau ziņoja, ka līguma slēgšanas tiesības par jaunu tramvaju vagonu piegādi Liepājas vajadzībām piešķirtas Horvātijas uzņēmuma "Končar - Electric Vehicles Inc." par līgumcenu 8 836 800 eiro, neieskaitot PVN.


Pievieno komentāru

Liepājā