Divu gadu laikā bērnu bibliotēkas pieejamība ir tikai pasliktinājusies

Par bibliotēkas apmeklētājiem nav līdz galam padomāts, pēc nepilnu divu gadu darbības jaunajās telpās secina Liepājas bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” vadītāja Inga Jurgevica. Apkārtnes satiksmes uzlabošanai bibliotēka plāno vērsties ar iesniegumu domē, neatrisināti paliek citi vides pieejamības jautājumi.

Grūti atrast
Juridisko adresi – Malkas iela 4 – būtu neapdomīgi minēt, jo ir gadījumi, ka apmeklētāji rāpjas pa ugunsdzēsēju trepēm un klauvē pie avārijas izejas. “Viņiem neienāk prātā, ka bibliotēka jāmeklē sētā. Labi, ja konferenču zālē tobrīd kāds ir un sadzird klauvējienus,” stāsta I. Jurgevica. Ieeja bibliotēkā jāmeklē pagalmā. Norāde sētā pie mājas sienas piestiprināta tik augstu, ka pati acīs nekrīt. Iepriekš norāde bija metru zemāk, bet tad to regulāri sabojāja kravas mašīnas, kas brauca uz privātīpašumu Zivju ielā, kur pamazām tiek veikti remontdarbi.

Lūgs izvērtēt
Pagalmā nav gājējiem paredzēta celiņa – visi izbirst sētā, kur ir autostāvvieta, veikalam tiek piegādātas preces, atrodas atkritumu konteineri. “Autostāvvieta nav pilnīgi organizēta, pietrūkst norādes, kā tad mašīnas jānovieto. Nevar saprast, vai tā ir dzeltenā svītra. Ja ir, kāpēc tur stāv mašīnas?” situāciju dabā komentēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste. Pēc “Kursas Laika” uzaicinājuma viņš iejutās bibliotēkas apmeklētāja ādā un atzina, ka ir pamats vērsties ar iesniegumu Liepājas domes Transporta infrastruktūras komisijā. Bibliotēka to plāno darīt kopā ar citiem Malkas ielas 4. nama telpu nomniekiem.

“Salīdzinoši nelielā posmā tirgus pusē jau ir trīs pārejas, viena no tām regulējama, viena grūti pārskatāma, ja pieturā apstājas autobuss. Vēl viena sagādās papildu neērtības autobraucējiem. Bet varbūt jārēķinās, ka visur Eiropā pilsētas centrs ir gājējiem un sabiedriskajam transportam,” spriež A. Jekste.

Posmā no Zāļu līdz Kungu ielai pārejas nav. Lai tiktu kaut kur tālāk un varētu droši šķērsot ielu, jādodas apkārt kvartālam līdz Zivju ielai – vai nu Kungu, vai Peldu ielas pusē. Tas ir neērti arī veikalu “Tehnoland”, “Gerkens&Co”, “Ideju lidlauks” apmeklētājiem. Cītīgi iemītā “ziloņu taka” no Zāļu uz Malkas ielu liecina, ka kustība šajā virzienā ir intensīva.

Labākais no sliktākajiem
Portāls “Rekurzeme.lv” jau rakstījis, ka atkritumu konteineri atrodas tieši pretī ieejai bibliotēkā, kas kalpo arī par sētas ieeju veikala darbiniekiem. Blakus šīm durvīm ir viņu iecienīts smēķētavas placis. Portāls novērojis, ka veikala darbinieki nereti ir neiecietīgi pret bibliotēkas mazajiem apmeklētājiem, norādot, ka lifts ir domāts viņu, ne bērnu vajadzībām. Pēdējā laikā lifts nedarbojas, bet bibliotēka atrodas trešajā stāvā.

“Šīs telpas bija labākais, pieņemamākais no variantiem, ko piedāvāja bērnu bibliotēkas vajadzībām, tās tika speciāli plānotas. Mēs jau cīnījāmies ar privātīpašnieku, kuram pieder ēka Zivju ielas pusē, lai vismaz nožogo savu ēku – tā vienkārši bija bīstama. Tāpat arī liftam jābūt – tas ir paredzēts īres līgumā,” teic Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna. Viņa pieļauj, ka nākotnē apmeklētājiem būs jāizmanto tikai Malkas iela. Jārēķinās, ka privātīpašnieks varētu arī nožogot pagalmu uz Zivju ielu, kur šobrīd ir tuvākais un iecienītākais ceļš tiem, kas var izkāpelēt pa betona apmalēm un izlīkumot.

Lai rastu kādu risinājumu, visas iesaistītās puses ir aicinātas uz tikšanos Kultūras pārvaldē 24. novembrī. Nomas līgums “Vecliepājas rūķim” Malkas ielā 4 beidzas pēc trim gadiem. Maksa par kvadrātmetru – 1,80 latu (plus PVN). Par nesen atklātajām telpām Olimpiskajā centrā bērnu bibliotēka “Varavīksne” maksā astoņus latus kvadrātmetrā.

Pievieno komentāru

Liepājā