Diriģents Māris Sirmais sniedz meistarklasi LMMDV audzēkņiem

Piektdien, 16. februārī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) viens no Latvijas izcilākajiem un smalkākajiem mūzikas interpretiem Māris Sirmais sniedza meistarklasi diriģēšanā.

Praktiskajās nodarbībās piedalījās kordiriģēšanas nodaļas audzēknes Anete Maže un Lelde Cinovska un koncertmeistares Lina Andrejeva un Evita Būmerte.

''Viņa vadībā notika topošo diriģentu un interesentu diskusija par aktualitātēm kora mūzikā, dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar skaņdarbu iestudēšanu, interpretācijas iespējām, kā arī diriģēšanas tehnikas aktualitātēm,'' stāsta LMMDV Diriģēšanas izglītības programmas vadītājs Andris Kontauts.

Māris Sirmais ir viens no svarīgākajiem vārdiem kormūzikas pasaulē, latviešu koru kultūras balsts un virzītājs, kura suģestijai pakļaujas gan Dziesmu svētku tūkstošu balsis, gan profesionāli mūziķi. M. Sirmais ir Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieciskais vadītājs kopš 1997. gada un viņš ir izauklējis arī vienu no spožākajiem latviešu kultūras simboliem, jauniešu kori ''Kamēr...'', kura galvenais diriģents bija no tā dibināšanas 1990. gadā līdz pat 2012. gadam.

M.Sirmais ir kordiriģēšanas katedras profesors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī starptautisku koru un kordiriģentu konkursu žūriju loceklis. Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, saņēmis daudzus titulus un balvas par sasniegumiem kultūrā un Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē.

''Diriģenta profesija mūzikas izpildītājmākslā ir visgrūtākā un vissarežģītākā. Ir jāprot izprast komponista ieceri un stilistiku, savu izpratni un emocionālo pārdzīvojumu pārraidīt izpildītājiem un to adekvāti novest līdz klausītājam – tie ir diriģenta profesijas pamatuzdevumi. Jau vidusskolā mēs apzināmies šīs profesijas nopietnību un tajā pašā laikā skaistumu,'' uzsver A. Kontauts.

Pievieno komentāru

Liepājā