Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dibinās biedrības "Dzīvības koks" Liepājas reģionālo nodaļu

17. septembrī pulksten 17 Stendera ielā 5, Liepājā, Vācu draudzes telpās notiks onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas reģionālās nodaļas dibināšana, pastāsta Ilga Vitāle. "Piekritu vadīt, vismaz sakārtot visu darbam iesākumā līdz jaunajam gadam," teic I.Vitāle, kura ir Vācu draudzes priekšniece un kultūras centra vadītāja. Iepriekš viņa bijusi biedrībā "Vita Liepāja", taču tā savu darbību pamazām izbeigusi.

Biedrība "Vita Liepāja" izveidojās2001. gadā, aktīvāka bija agrākās vadītājas Daces Priedolas laikā, taču darbība pamazām izsīkusi. "Biedrība būtu jau pirms kādiem četriem gadiem likvidējusies. Sākumā bijām liels pulks - kādi 60,70, bet jaunie klāt nenāk, visi paliek vecāki. Kam darbs, tas darbā. Kas izveseļojas, tas vairs negrib nākt un atcerēties. Pēdējā laikā tikāmies Diakonijas centra telpās. Beigās palikām kādi desmit cilvēki, pavasarī nolēmām, ka biedrība likvidējas," pastāsta Dzintra Lūsēna, kura biedrību "Vita Liepāja" vadīja no 2008. gada.

"Vita Liepāja" bija patstāvīga biedrība, jaundibinātā organizācija būs "Dzīvības koka" nodaļa, apvienos ne tikai krūts dziedzera vēža pacientus, bet visus onkoloģiskos pacientus neatkarīgi no audzēja lokalizācijas, turklāt biedrības darbā aicināti piedalīties arī tuvinieki u.c., jo tā ir onkopacientu atbalsta biedrība. Iepriekš "Dzīvības koks" arī Liepājā rīkojis seminārus, "Dzīvības koks" ir īstenojis ideju par psihosociālās rehabilitācijas nometnēm "Spēka avots", kas regulāri notiek divas reizes gadā par saziedotiem līdzekļiem.

Interesenti, kuri vēlas iesaistīties biedrības darbā, aicināti arī uz dibināšanas sapulci. Turpmāk tikšanās plānotas reizi mēnesī, aicināti arī tuvējo novadu iedzīvotāji. Plašāka informācija, zvanot I.Vitālei pa tālruni 26710877 vai rakstot uz e-pastu ilga.vitale@inbox.lv.


Pievieno komentāru

Liepājā