Demonstrē prasmi un drosmi glābt traumētos

Ar Liepājas 2. vidusskolas komandas “Star of life” uzvaru ceturtdien noslēdzās Liepājas pilsētas un rajona skolu sacensības pirmās palīdzības sniegšanā, kas notika Karostas fortos.

Goda pjedestālu aizņēma liepājnieki, otrajā vietā palika “Elastīgās saites”, bet trešajā – “Atlants”. No Liepājas rajona piedalījās “Piejūriņa” un “Āķagala ašie” no Pāvilostas, kā arī Dzērves skolas “Baldriāņi”.

Dzērvenieki ieradušies ne tikai ar sešiem komandas dalībniekiem, bet paņēmuši līdzi arī divus rezervistus.

“Skolas māsiņa paprasīja, vai mēs negribam piedalīties, un klasē nolēmām, ka varam. Tad mūs dažas dienas mācīja, un mēs trenējāmies,” pastāsta Ģirts Jakovļevs no “Āķagala ašajiem”, kamēr komandas biedrs gādīgi apsedz autoavārijā cietušo ar atstarojošu plēvi.

“Spēlējošie treneri” netika pieļauti, tāpēc Inta Bunka savējos atbalsta aktīvo līdzjutēju stilā. Pēc brīža jādodas tālāk – pie dīķīša viens gaida ar acu traumu un asiņojošu degunu.

Galvenais tiesnesis un pirmās palīdzības skolotājs Varis Jansons atzinīgi vērtē jauniešu darbošanos. “Pat pieaugušie visi neprot sniegt pirmo palīdzību, bet jaunieši ir īpaši aktīvi. Sākas vasara – traumu tad mēdz būt vairāk. Ja kas notiek, svarīgi, lai kompānijā ir kāds, kurš prot sniegt palīdzību, nevis ģībst un mūk projām,” pamato V. Jansons.

Pievieno komentāru

Liepājā