"Delna" dodas uz Liepāju ar sarunu par godīgumu 2

Ceturtdien, 5.decembrī „Sabiedrības par atklātību - Delna” pārstāvji dodas uz Liepājas 8.vidusskolu, lai tiktos ar skolēniem un skolotājiem. Delna vēlas izzināt skolas motivāciju kļūt par godaprāta vēstnesi Latvijas izglītības sistēmā un vietējā sabiedrībā.

Vispirms Delna vadīs pretkorupcijas stundu skolas vecāko klašu audzēkņiem, pēc tam tiksies ar skolēnu pašpārvaldi un skolotājiem, lai kopīgās diskusijās meklētu atbildes, kas ir atklātas un godīgas skolas principi. 

“Lielākā daļa Latvijas sabiedrības nosoda korupciju un iedzīvošanos uz nodokļu maksātāju rēķina. Tā gribētu, lai tas vienreiz beigtos, taču vienlīdz liela daļa ar savu darbību atbalsta negodīgumu, bieži to neapzinādamies. Delna dodas uz Liepāju ar atklātu sarunu par godīgumu pašiem savā dzīvē, novadā un valstī,” skaidro Inese Voika, Delnas padomes priekšsēdētāja.

“Delnu satrauc fakts, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nebūtu gatavi ziņot par korupcijas gadījumu, jo neredz tam jēgu vai baidās to darīt. Ceram, ka skolu audzēkņu vidū situācija ir apņēmīgāka,” teica I.Voika.

Vizīte Liepājā notiek Delnas izglītojošo sarunu cikla laikā Latvijas skolēniem par atklātu un godīgu skolu. Gada nogalē un mijā Delna uzrunā jauniešus, skolotājus un viņu vecākus piecās dažādās Latvijas vietās, kas atsaucās aicinājumam sadarboties – Talsos, Priekuļos, Liepājā, Rīgā un Valmierā.

Delnas pretkorupcijas un ētikas stundu laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt savas un skolas biedru vērtības un paust savu nostāju. Šajās stundās jaunieši uzzina, kas ir korupcija un tās sekas, kāda ir viņu atbildība korupcijas mazināšanā un uz kādiem pamatiem balstās valsts godaprāta sistēma.

Tiekoties ar skolotājiem un skolēnu pašpārvaldi, Delna iepazīstinās ar iecerēto programmu "Atklāta un godīga skola", kuras mērķis būs izcelt atklātu, godīgu un demokrātisku skolu kā vērtību mūsdienu sabiedrībā. Tās laikā skolas varēs apgūt labas un demokrātiskas pārvaldības modeli, kas mācīs iestāties pret netaisnību, aizstāvēt godīgumu un novērst korupciju, kļūstot par moderniem godaprāta centriem savā pilsētā vai novadā.

"Mūsu pieredze rāda, ka arī  jaunieši ar laiku iemācās dzīvot sabiedrībā, kas netieši atbalsta negodīgu rīcību, tāpēc nepieciešams pozitīvs stimuls vienā no šīm sabiedrības šūnām, kurā mācās jaunā paaudze – skolai. Tieši tur var mainīt jauniešu attieksmi pret negodīgu rīcību gan pirmajos skolas gados, gan pusaudžu vecumā, kad vecāki vairs nav vienīgā jauniešu autoritāte," uzskata Delnas Jauniešu projektu vadītāja Zane Siksnāne. 

“Sabiedrības par atklātību - Delna” misija kopš 1998.gada ir veidot sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās. Delna ir starptautiskas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa. Organizācijai ir daudzu gadu pieredze darbā ar jauniešiem, dodoties vieslekcijās uz skolām, organizējot pretkorupcijas vasaras skolu, konkursus jauniešu nevalstiskajām organizācijām, izglītojošus kursus jaunajiem žurnālistiem un piedaloties „Jauniešu Saeimā”.

Projektu "Ceļā uz skolu kustību "Atklāta un godīga skola"" finansiāli atbalsta Nīderlandes Karalistes vēstniecība, Norvēģijas Karalistes vēstniecība un privāti ziedotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

###

Pie reizes aizlaižat līdz Nīcas novada domei un palasat referātu .

pirms 7 gadiem, 2013.12.03 16:53

Tas labi

Vai par turku lakatiņu kontrabandas paņēmieniem arī stāstīs?

pirms 7 gadiem, 2013.12.03 17:00

Liepājā