Darbam vasarā pieteicies maksimālais skolēnu skaits

“Brīvu darba vietu vairs nav,” pirmdienas rītā ziņo Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane. Jau pirmajā pieteikšanās dienā darbam vasarā reģistrējušies aptuveni 400 skolēnu.

Sestdien bija pirmā diena, kad skolēni varēja pieteikties valsts subsidētajām darba vietām vasarā. Jauniešu atsaucība bija ļoti liela. Jau pirms darba laika sākuma pie aģentūras filiāles Graudu ielā Liepājā izveidojās gara rinda, novēroja “Rekurzeme”. Tur darbam vasaras brīvlaikā varēja pieteikties skolēni no 15 līdz 18 gadiem gan no Liepājas rajona, gan pilsētas.

Vidusskolēniem šogad aģentūra piedāvā 460 darbavietu. Aptuveni 400 jauniešu sestdien pieteikušies, bet aptuveni simts jau paši vienojušies ar darba devēju. Būtībā katra piektā vieta jau ir aizņemta vēl pirms reģistrācijas uzsākšanas, norāda D. Baumane.

Darba devējs izvēlas pats
Ja jaunietis un darba devējs jau vienojušies par strādāšanu vasarā, viņu vienošanos aģentūra akceptē. Šāda jaunieša iniciatīva tiek atbalstīta. Darba devējs iesniedz bērnu sarakstu, kas ir kā ceļazīme vasaras peļņai.

Pārējie darbu saņem rindas kārtībā. Viņi dodas uz darba interviju, un darba devējs, tāpat kā jebkurā darba vietā, izvēlas sev darbiniekus, skaidro D. Baumane. Termiņš, kad beidz reģistrēt skolēnus, nav noteikts. Taču izredzes saņemt darbu tiem, kas nepiereģistrējās jau pirmajā pieteikšanās dienā, ir nelielas. Pēc 28. maija būs skaidrs, vai vidusskolēnu grupā būs vēl kāda brīva darbavieta, norāda filiāles vadītāja.

Vidusskolēniem tiek piedāvātas darbavietas pilsētas un rajona uzņēmumos un zemnieku saimniecībās uz vienu mēnesi. Par mēneša darbu bērni saņems minimālo algu – 160 latu. Pusi no atalgojuma sedz valsts.

Mazākos reģistrē pašvaldības
Pamatskolas bērni darbam vasarā piesakās savās pašvaldībās. Kopumā Liepājas rajonā un pilsētā 13 un 14 gadu veciem skolēniem sagatavotas 275 darbavietas dažādos labiekārtošanas darbos.

Arī pusaudžu reģistrācija uzsākta sestdien, un to veic katra pašvaldība. 13 un 14 gadīgie bērni vasarā varēs strādāt mēnesi pa četrām stundām dienā un saņemt pusi no minimālās algas. Informācija par pusaudžu pietiekšanos darbam vēl nav apkopota, tāpēc D. Baumane nevarēja pateikt, vai mazāko grupā ir brīvas darba vietas.

Sestdien rinda bija izveidojusies arī pie Liepājas Izglītības pārvaldes, un uz 72 vietām jau pieteicās 229 pamatskolēni. Pilsētas izglītības pārvaldē līdz 26. maijam var pieteikties bērni, kuriem dzīvesvieta deklarēta Liepājā. Kaut arī pieprasījums jau pirmajā dienā ir lielāks nekā piedāvājums, reģistrācija pārvaldē notiks līdz izsludinātajam datumam. “Neesam tiesīgi to pārtraukt,” skaidro pārvaldes izglītības metodiķe jaunatnes jautājumos Aelita Antonova.

Vaiņodes pagastā strādāt gribošo bērnu reģistrēšanu uzsāks tikai šonedēļ, portāls uzzināja pašvaldībā. Kas pie darba tiks, izlems aģentūra kopā ar pašvaldību.

Kopumā Liepājas rajonā un pilsētā valsts un uzņēmēji nodrošina 735 darbavietas vidusskolēnu un pamatskolēnu grupās.

Pievieno komentāru

Liepājā