Darba vizītē Liepājā ierodas ASV vēstniecības pārstāvji

Pirmdien, 28. septembrī, darba vizītē Liepājā ieradās ASV vēstniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļas darbinieki Kultūras atašejas Danielas Koršakas (Danielle Korshak) vadībā, lai apmeklētu Liepājas Universitāti, tiktos ar Liepājas domes, Kultūras un Izglītības pārvaldes pārstāvjiem, kā arī, lai apmeklētu Liepājas Neredzīgo biedrību un Jauniešu māju, informē Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Darba vizītē Liepājā Kultūras atašejas Danielas Koršakas vadībā ieradās Kultūras programmu speciāliste Marta Sarma, Mediju speciālists Raimonds Andžāns, Izglītības programmu speciāliste Ingrīda Bodniece un ASV Preses un kultūras nodaļas praktikante Ieva Krekovska.

ASV vēstniecības pārstāvju vizīte sākās ar tikšanos ar Liepājas Universitātes vadību un Fulbraita stipendiāti Lauru Valdmani, kura šobrīd universitātē pasniedz angļu valodu. Kultūras atašeja Daniela Koršaka LiepU studentiem vadīja arī lekciju angļu valodā par Endiju Vorholu (Andy Warhol) kā Pop-Art virziena pārstāvi.

Pēc tam vēstniecības darbinieki tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu, lai pārrunātu sadarbības iespējas kultūras un izglītības jomā. D. Koršakai šī bija pirmā oficiālā vizīte ārpus Rīgas, tādēļ atašeja tika iepazīstināta ar Liepājas pilsētas prezentāciju.

„Liepājai ar ASV vēstniecības pārstāvjiem vienmēr bijuši cieši kontakti, vienmēr esam atvērti abpusējai sadarbībai. Uzskatu, ka sadarbības pamatā ir arī abu valstu diplomātiskās attiecības. Jau vēsturiski atbalstām viens otru gan valstiski svarīgos notikumos, gan praktiskās lietās – regulāri notiek skolēnu apmaiņas braucieni, dalāmies pieredzē pilsētvides attīstības veidošanā. Cerams, ka nākotnē izdosies stiprināt arī ekonomisko sadarbību,” viedokli pauž domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Sarunas laikā starp Liepāju un ASV tika rasti iespējamie sadarbības punkti – veicināt skolēnu un skolotāju pieredzes apmaiņas braucienus uz ASV, gan Liepājas Universitātē, gan vidusskolās, gan mākslas un mūzikas skolās, kā arī Liepājas Valsts tehnikumā piesaistīt vieslektorus. Tāpat Kultūras atašeja izrādīja interesi par starptautisku koncertu norisi Liepājā un topošo daudzfunkcionālo centru „Lielais dzintars”.

Pēc tikšanās domē ASV delegācija tikās ar kolēģiem no Kultūras un Izglītības pārvaldes, kā arī apmeklēja Liepājas Neredzīgo biedrību un iepazinās ar tās veiktajām aktivitātēm vides pieejamības jomā, kā arī apmeklēja rekonstruēto Jauniešu māju Kungu ielā 24.

Pievieno komentāru

Liepājā