Daļa "Liepājas metalurga" strādnieku kļuvuši par Liepājas Sociālā dienesta klientiem

No uzņēmuma "Liepājas metalurgs" (LM) kopš pavasara jau aizgājuši 288 darbinieki, - daļa uzņēmuma strādnieku jau spiesti doties uz Liepājas domes Sociālo dienestu kārtot pabalstus, "Rietumu Radio" sacīja "Liepājas metalurga" arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava.

Pēc Gravas teiktā, nav zināms, cik darbinieku uzņēmumā varētu atgriezties, kad atsāksies ražošana.

Darbinieku skaita optimizācija būs viens no galvenajiem jautājumiem, ko arodbiedrības vadītājs plāno pārrunāt ar "Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa administratoru Haraldu Velmeru. Grava pauda cerību, ka tikšanās notiks šonedēļ.

"Man nav pārliecības, ka visi strādnieki, kuri pašlaik ir uzņēmuma štatu sarakstā, atsākoties ražošanai, atgriezīsies darbā," sacīja Grava, atzīstot, ka daļa atradusi darbu citos Liepājas uzņēmumos. Viņš arī pieļauj, ka daļa darbinieku devusies strādāt uz ārzemēm. "Strādnieku skaits būs atkarīgs no tā, kāds būs investors, uzņēmuma ražošanas programma. Tikai tad, kad ražošana atsāksies, varēs pateikt, cik strādnieku būs nepieciešams," uzskata arodbiedrības vadītājs, prognozējot, ka daudz strādnieku atlaist nebūs nepieciešams, "un [atlaižamo darbinieku] skaitlis 500 ir ņemts, izejot no situācijas, kāda bija pavasarī. Jāņem vērā arī tas, ka no uzņēmuma plānots atdalīt slimnīcu, kur strādā 60 darbinieku, ledus halli, kur arī ir vairākas štata vietas," sacīja arodbiedrības vadītājs.

Kā atzina Grava, uzņēmuma strādnieki tagad ļoti piesardzīgi uztver informāciju par iespējamiem investoriem un laiku, kad uzņēmums varētu atsākt darbu, jo iepriekš saņemti daudzi solījumi, kuri nav piepildījušies.

Runājot par strādnieku finansiālo situāciju uzņēmuma dīkstāves laikā, Grava atzina, ka tā ir ļoti dažāda. "Zinu, ka ir uzņēmuma darbinieki, kuri ir vērsušies Liepājas domes Sociālajā dienestā un kārto dažādus pabalstus, jo viņu ieņēmumi ir ievērojami samazinājušies un nepietiek naudas iztikšanai," pastāstīja Grava. Viņš pirms kāda laika esot ticies ar Sociālā dienesta vadītāju un saņēmis solījumu, ka nepieciešamības gadījumā dienesta darbinieki ir gatavi informēt uzņēmuma strādniekus par pašvaldības pabalstiem, uz kuriem viņi var pretendēt.

Sociālajā dienestā "Rietumu Radio" apliecināja, ka "Liepājas metalurga" strādnieki kārto dokumentus, lai saņemtu maznodrošinātas personas vai ģimenes statusu, saņemtu dzīvokļa pabalstu. Dienestā nevarēja pateikt konkrētu uzņēmuma darbinieku skaitu, kuri vērsušies pēc palīdzības.

Kā atzina Grava, gaidīšanas process un neziņa par nākotni ir smaga arī no emocionālā viedokļa. "Daudziem uzņēmuma darbiniekiem, kuri uzņēmumā nostrādājuši ilgu laiku, varētu būt lielas grūtības pārkvalificēties, citu metalurģijas uzņēmumu tuvākajā apkārtnē nav," sacīja Grava.

Pievieno komentāru

Liepājā