CSDD Liepājā turpina ''tumšo gājēju glābšanas misiju''

Lai mudinātu visus Latvijas iedzīvotājus tumšajā laikā rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, uzvelkot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts policija  un Latvijas Samariešu apvienība (LSA) turpina gājēju drošības reidus, informē CSDD.

Ceturtdien, 24. novembrī reids notiks Liepājā; tā sākums - pulksten 16 pie CSDD nodaļas.
 
Pēdējās dienās, kad nokusis sniegs un diennakts gaišais laiks ir tikai septiņas stundas, aizvien aktuālākais jautājums  ceļu satiksmē ir gājēju drošība. Pēc Valsts policijas datiem pagājušajā diennaktī Latvijā bojā gājuši divi gājēji, viena traģēdija notikusi Jelgavas novadā, bet otra – pie Talsiem.

CSDD ilggadējais sadarbības partneris Latvijas Samariešu apvienību jau vairākus gadus nodrošina atstarojošo vestu nogādi līdz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tās ir visvairāk vajadzīgas un kuriem, iespējams, trūkst līdzekļu, lai vesti nopirktu.  Šogad 20 tūkstoši vestu tiks izdalīti kā pieaugušajiem, tā arī bērniem.

Šī gada desmit mēnešos Kurzemes reģionā ceļu satiksmē bojā gājuši trīs, bet ievainoti – 49 gājēji. Pēdējā traģēdija uz Ventspils šosejas notika pirmdienas vakarā, kad Talsu novadā automašīna uzbrauca uz ceļa stāvošam vīrietim, kurš notikuma vietā gāja bojā.

Kā liecina CSDD apkopotie ilggadējie statistikas dati, oktobrī, novembrī un decembrī ceļu satiksmē cieš tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos ''gaišajos'' mēnešos. Šogad 10 mēnešos Latvijā bojā gājuši 36 gājēji, kas ir par 5 mazāk nekā pērn desmit mēnešos, bet ievainoto gājēju skaits ir gandrīz 700.

Autovadītājs gājēju, bez gaismu atstarojošas vestes, uz ceļa pamana tikai 25–40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 km/h, šo ceļa posmu viņš veic 1–2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai noreaģētu un nobremzētu un/vai apbrauktu gājēju. Savukārt atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi.

Pievieno komentāru

Liepājā