Cer uz Krievijas kravu pārvadātājiem

Liepājas ostas un Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārstāvji piedalījušies starptautiskajā konferencē un izstādē "Trans Russia", kas pulcē lielākos kravu pārvadātājus gan no Krievijas, gan Eiropas, lai popularizētu pilsētas iespējas kravu pārvadājumu jomā, vēstī LSEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Šajā starptautiskajā transporta forumā Liepājas SEZ pārvalde tika pārstāvēta kopējā Latvijas delegācijas sastāvā ar vienotu zīmolu „Tranzīts Latvija”.

Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš piedalījās konferencē, bet Liepājas SEZ Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš Liepāju pārstāvēja izstādē.

Šā gada transporta foruma „Trans Russia” galvenā tēma transporta koridoru attīstība, dzelzceļa infrastruktūras pilnveidošana, tranzīta plūsmas palielināšana, perspektīvie konteinerpārvadājumi Baltijas jūras reģionā, klāsta L.Ratniece-Kadeģe.

"Maskavas konference ir viena no saturīgākajām un visvairāk apmeklētajām konferencēm transporta un loģistikas nozarē. Arī šoreiz runa bija par tranzītu, dzelzceļa attīstību un ostu politiku. Latvijai un arī Liepājas ostai viens no būtiskākajiem jautājumiem bija Krievijas kravu plūsma caur mūsu ostām.  Krievija saprot, ka ir straujš kravu pieaugums, tādēļ runājot par dzelzceļa pārvadājumiem domā par visiem variantiem Latvijā un Baltijas valstīs kopumā," uzsvēra G.Krieviņš.
 
Konferencē Krievijas transporta un loģistikas speciālisti atzīst, ka ar Krievijas ostām pagaidām nepietiek, tādēļ pieļauj Baltijas ostu izmantošanu, kas izpelnījušās atzinīgus vārdus par kvalitatīvu kravu apstrādi.

Krievijas transporta speciālisti saredz, ka strauji attīstoties biznesam pavisam tuvā nākotnē var sākt trūkt strādājošo.

"Tranzīta attīstību veido arī politiskais aspekts. Tam apliecinājums ir Igaunijas ostas, kur šobrīd nav spoža situācija," sacīja Krieviņš.

Liepājas ostas vadība apsver iespējas piesaistīt Krievijas kapitālu, jo tas dotu papildus garantijas, ka Krievijas kravu plūsma būs stabila.

Pievieno komentāru

Liepājā