Centralizētai pilsētas siltumapgādes sistēmai pieslēgta "Liepājas metalurga" poliklīnika

Liepājā centralizētai pilsētas siltumapgādes sistēmai SIA "Liepājas enerģija " pieslēgusi AS "Liepājas metalurgs" poliklīniku.

Kā informēja "Liepājas enerģija", uzņēmums par saviem līdzekļiem sadarbībā ar SIA "Vega1" izbūvējis siltumtrasi 710 metru garumā un nodrošinājis jaunajam klientam nepieciešamo jaudu - 0,6 megavati (MW). Līdz šim poliklīnikai apkuri nodrošināja "Liepājas metalurgs".

Kopumā centralizētai siltumapgādei 2013.gadā pieslēgti vairāk kā 20 jauni objekti ar kopējo jaudu 4,4 MW, skaidro "Liepājas enerģija".

Lai vēl šogad centralizētai siltumapgādei pieslēgtu "Liepājas metalurga" poliklīniku, uzņēmums veica jauna siltumtrases posma izbūvi no Rīgas ielas, tālāk pa Grīniņa ielu, līdz poliklīnikas ēkai.

"Liepājas enerģijas" tehniskais direktors Jānis Jansons skaidro, ka jauno pieslēgumu uzņēmums izbūvējis ļoti īsā laikā. Turklāt, lai izbūvētu siltumtrases posmu, bija divās vietās jāšķērso tramvaja līnijas sliežu ceļš - katrs 30 metru platumā. Kompānijai tas izdevies, netraucējot tramvaja kustībai, izmantojot caurduršanas metodi. Janvārī plānots izbūvētajai siltumtrasei pieslēgt arī "Liepājas metalurgs" administratīvo ēku.

Jansons apgalvoja, ka arvien vairāk namu īpašnieki un apsaimniekotāji, izvērtējot ekonomisko izdevīgumu, priekšroku dodot centralizētai siltumapgādei. Sadarbojoties ar "Liepājas enerģija", tiekot izbūvēti jauni pieslēgumi. Kopumā no 2007.gada "Liepājas enerģija" centralizēto apkuri pēc klienta lūguma pievienojusi 96 ēkām.

Gada sākumā kompānija centralizētai siltumapgādes sistēmai pieslēdza veikalu-moteli Kaiju ielā 6, "Top" veikalus Kārklu ielā 1 un Pulkveža Brieža ielā 14, Jauniešu māju Kungu ielā 24. Jauno klientu vidū ir arī fitnesa centrs "Lāčplēsis", sporta zāle Bāriņu ielā 12, Krievu kopienas ēka, vēl viena viesnīcas "Kolumbs" ēka, Liepājas dizaina un mākslas vidusskola, restorāns "Pastnieka māja", kā arī biroja ēka Friča Brīvzemnieka ielā 53 un VSAC "Kurzemes Bērnu bāreņu aprūpes centrs". Lielākais no jauniem klientiem ir Liepājas Valsts tehnikums.

Kā skaidro uzņēmumā, jaunus pieslēgumus centralizētai siltumapgādes sistēmai tā veic pēc klientu lūgumu, izvērtējot turpmāko sadarbību. Vairumā gadījumu "Liepājas enerģija" pievadus izbūvē par saviem līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Liepājā