Būvvaldes amatpersona vēlas nopelnīt uz iedzīvotāju neērtību rēķina 2

Liepājas Būvvaldes vecākajai komunikāciju inženierei Rita Giļovai, pretēji liepājnieku protestiem, izdevās privatizēt īpašumu Saules ielā 8, kurā tika veikta no likuma viedokļa apšaubāma būvniecība. Ceturtdien Liepājas dome nolēmusi atteikties no pirmpirkuma tiesību izmantošanas uz šo zemesgabalu, kas ir pēdējais šķērslis, lai īpašums tiktu pārdots īstajiem būvniekiem.

Privātmājas vietā ceļ daudzdzīvokļu namu
R. Giļova savulaik, nomājot zemi no pašvaldības uz 99 gadiem, solījās zemesgabalā celt privātmāju, kādu Saules ielā netrūkst. Kad sākās būvniecība, Laivinieku ielas 7/13 nama iedzīvotāji manīja, ka būvē ko krietni lielāku par individuālo māju. Tiesa, arī privātmājas var būt prāvas, bet šeit radās viena ķeza – laikrakstā "Kurzemes Vārds" parādījās komercsludinājums, ka Saules ielā 8 var rezervēt dzīvokļus. Tas nozīmēja, ka māja tiek celta ar mērķi nopelnīt.
Šie notikumi risinājās 2005. gadā.

Baidās no “Saules nama” ēnas
Skaisti iecerētais “Saules nams”, kā tas sludinājumos bija nodēvēts, piecstāvu nama Laivinieku ielā 7/13 iedzīvotājos radīja bažas, jo pamati ir daudz tuvāk mājai nekā citu mazo namu sienas, bet iecerēts tas bija augstāks. Tālāk par pamatiem 2006. gadā būvnieki netika, jo, pamatojoties uz iedzīvotāju sūdzībām, Liepājas domes opozīcijas deputāte Elita Kosaka iesniedza sūdzību prokuratūrā. Viņa apgalvoja, ka iebildumi citviet bijuši veltīgi. Būvniecība tika apturēta, tomēr visiem bija skaidrs, ka lieta tā vien neapstāsies, jo pamati taču jau ielieti un nauda iztērēta.

Plāns “B”
Vienīgā iespēja R. Giļovai legalizēt šo būvniecību, bija steigšus privatizēt zemes gabalu, bet vēlāk savai priekšniecei, Liepājas Būvvaldes vadītājai Agritai Kulvanovskai palūgt precizējumus projektā – sak, būvēsim nevis privātmāju, bet daudzdzīvokļu māju.
Tā arī viss notiek. R. Giļova 2007. gada sākumā iesniedza zemesgabala privatizācijas pieteikumu. Iesākumā to atlika. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks pērnā 5. aprīļa sēdē, kad atlika privatizāciju, vien minēja, ka esot slikti, ja par domes darbiniekiem interesējas Prokuratūra un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.
Vēlāk gan viss aizgāja iecerēto gaitu. R. Giļova privatizēja zemesgabalu par spīti likumsargu interesei un Laivinieku ielas 7/13 nama iedzīvotāju iebildumiem. Šobrīd viņa nolēmusi to pārdot, visticamāk, tiem, kuri sāka būvniecību jau 2005. gada vasarā. Pēc pārdošanas atliek pēdējais solis – precizēt būvprojektu un atklāti pateikt – šeit būs daudzstāvu dzīvojamā māja.

Pēdējā iespēja
Domei ceturdienas sēde ir pēdējā iespēja, kad parādīt labo gribu kalpot iedzīvotāju, nevis ierēdņu interesēm. Laivinieku ielas iedzīvotāji ir sašutuši par izpostīto zaļo zonu pie mājas, nocirstajiem kokiem un zaudēto mājai pieguļošo teritoriju. Viņi apšauba, ka “Saules nama” teritorija var būt tik tuvu viņu mājai. Kāda mājas iedzīvotāja pauda, ka ir gatava cīnīties par dienišķo gaismu, ja patiešām viņiem priekšā būvēs daudzdzīvokļu namu. “Šī būs viena no nedaudzajām daudzstāvu mājām, kurām vispār nebūs pagalma,” uzsvēra kundze. Iedzīvotāji arī pauduši vēlmi savu pagalmu no domes nomāt.
Pagaidām Liepājas domes Attīstības komiteja sagatavojusi lēmumprojektu domei neizmantot pirpirkuma tiesības uz zemesgabalu, lai gan R. Giļova nav pildījusi privatizācijas noteikumu prasības noteiktā termiņā pabeigt būvi, kas domei dod iespēju nopirkt zemesgabalu, neatmaksājot ielieto pamatu cenu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jānis

Abus Uldus taču ieteica Kalvīša vietā...

pirms 12 gadiem, 2008.06.30 09:29

hm

KNAB likvidācija tātad ir arī Liepājas domes interesēs

pirms 12 gadiem, 2008.06.29 23:12

Liepājā