Būvvalde liek novākt nesaskaņotu reklāmu 1

Liepājā pilsētas Būvvalde uzņēmumam "Citytime" likusi novākt nesaskaņotu reklāmu, vēstī Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Liepājas Būvvalde, reaģējot uz iedzīvotāju mutiskām sūdzībām, 8.decembrī veica atkārtotu "Citytime" reklāmas pārbaudi un konstatēja, ka Uliha un Klaipēdas ielas krustojumā tās izvietojums neatbilst Liepājas pilsētas Būvvaldē saskaņotajam projektam. Reklāmas pasūtītājam un autoram pašvaldība pieprasījusi reklāmu novākt, bet Pašvaldības policiju aicinājusi īpašniekus saukt pie administratīvās atbildības.

"Diemžēl reklāmdevēju un izgatavotāju apetīte dažkārt ir milzīga, tāpēc nepieciešama arī šāda radikāla rīcība no mūsu puses. Pretējā gadījumā nepieņemamās reklāmās būtu ietīta visa pilsēta," skaidroja Liepājas galvenā māksliniece Agita Ansule. "Būvvalde konstatējusi vairākus šīs reklāmas izvietošanas pārkāpumus. Uliha un Klaipēdas ielas krustojumā ir izvietota reklāma krievu valodā, bet tas nav saskaņots atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem."

Turklāt iepriekš izdotajā saskaņojumā reklāmas izvietošana atļauta ar nosacījumu, ka tās ielai tuvāk stāvošā mala atrodas vismaz 23 metru attālumā no krustojuma, turpretim pašlaik reklāma apdraud ceļu satiksmes drošību. Arī tāpēc tā ir nekavējoties demontējama.

Reklāmas pasūtītājs ir Aleksandrs Magarams un SIA "Citytime", projekta autors un realizētājs - Agris Kozlovskis no SIA "Reklāmas apgāds". Abi reklāmas īpašnieki pēc vairākkārtējiem rakstiskiem brīdinājumiem beidzot ir apsolījuši izpildīt pašvaldības prasības.

15.februārī Liepājā stājās spēkā saistošie noteikumi "Par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Liepājā" un "Par pašvaldības nodevu par reklāmu, afišu un sludinājumu izvietošanu Liepājā".

Šie noteikumi paredz reklāmu, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietojuma, projektu izskatīšanas un saskaņošanas/akceptēšanas kārtību un demontāžas kārtību pēc ekspluatācijas termiņa beigām. Šo dokumentu mērķis ir veidot harmonisku pilsētvidi, regulējot reklāmu, reklāmas objektu, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu un ekspluatācijas kārtību publiskās vietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Viktors

Sakarā ar dzīves vietas maiņu steidzami vēlos pārdot divus dzīvokļus (78m2 un 100m2), kas atrodas Liepājā jaunā projekta mājā, kas jau ir uzcelta un nodota ekspluatācijā. Varam vienoties par ļoti izdevīgu cenu, kā arī varu palīdzēt nokārtot izdevīgu kredītu SEB bankā, jo esmu ieinteresēts īpašumus pārdot steidzamības kārtā. Ja interesē, sazinieties ar mani - Viktoru - 26456948.

pirms 12 gadiem, 2008.12.17 11:24

Liepājā