Būvēs cietā kurināmā elektrostaciju 2

Šodien, 23. oktobrī Liepājas pilsētas Domes sēdē pieņemts lēmums, kas paredz rezervēt 294 263 kvadrātmetru (29,4 ha) lielu, neapbūvētu zemes gabalu Liepājā, Latgales ielā 4 cietā kurināmā elektrostacijas būvniecībai.

Pēc detalizācijas plānojuma pabeigšanas, pašvaldība lems jautājumu par zemes gabala iznomāšanu konkursa uzvarētājam uz trīsdesmit gadiem, nosakot nomas maksu, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem 1,5 procentu apmērā no Valsts zemes dienesta noteiktās zemesgabala vērtības privatizācijas vajadzībām.

Projekta īstenošanas gaitā Latvijas valsts nostiprinās un paplašinās energoapgādes iespējas un neatkarību. Savukārt Liepājas pilsētai tiks piesaistītas ievērojamas investīcijas un izveidotas jaunas darba vietas, informē Liepājas pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Jau pirms 20 gadiem tieši Liepājā tika vērtēta iespēja būvēt jaudīgu elektroenerģijas ražotni. Tās izbūve uzlabotu elektroapgādes drošību visā Latvijā un īpaši Kurzemē, samazinātu zudumus elektroenerģijas pārvadē, kā arī radītu priekšnoteikumus vietējā kurināmā, piemēram, koksnes un atkritumu izmantošanai.

Šobrīd veiktie aprēķini liecina, ka Liepāja elektroenerģijas patēriņa ziņā ieņem stabilu otro vietu aiz Rīgas. Pie tam šādas elektrības ražotnes izbūve nodrošinātu Liepājai siltumenerģijas kā blakus produkta avotu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Oskars

Droši dodies ar savu jautājumu kaudzi uz Liepājas Domi!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 14:59

Elīna

Bet kur palikusi sabiedriskā apspriešana? Man kā topošai vides speciālistei un Latvijas patriotei ir kaudze ar jautājumiem.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 23:53

Liepājā