Burātājs Preiss trešo reizi mēģinās ar vējdēli šķērsot Baltijas jūru

Godalgotais burātājs Jānis Preiss drīzumā trešo reizi centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli, veicot aptuveni 180 kilometru distanci no Liepājas līdz Gotlandes salai.

Brauciens ar vējdēli plānots septembra sākumā - konkrēta diena tiks izvēlēta atkarībā no laika apstākļiem.

Šī būs garākā distance, ko Preiss jebkad ir mēģinājis veikt atklātā jūrā. Ņemot vērā viļņus, kas vējdēli nedaudz novirzīs no kursa, tiek rēķināts, ka Preisam kopā būs jāveic aptuveni 180-200 kilometrus gara distance.

Iepriekšējo mēģinājumu šķērsot Baltijas jūru Preiss veica 2010.gada augustā, kad viņam izdevās pieveikt divas trešdaļas no iecerētās distances. Toreiz, vējam pastiprinoties līdz 25 metriem sekundē un viļņiem sasniedzot piecu metru augstumu, drošības apsvērumu dēļ brauciens tika pārtraukts.

"Jau divas reizes Baltijas jūra nav vēlējusies man ļaut piepildīt šo sapni, taču tas ir tikai vairojis un nostiprinājis manu apņēmību. Tagad esmu gudrāks un ar lielāku pieredzi. Šoreiz pastiprināti pievērsīsim uzmanību prognozētajiem laika apstākļiem, lai neietu iepriekšējo mēģinājumu pēdās, kad uz to nedaudz pievērām acis," sacīja apņēmības pilnais burātājs.

Liepājnieka Preisa centienus šķērsot Baltijas jūru iepriekš atbalstījusi arī Liepājas pašvaldība. "Ļoti ceru, ka trešā reize būs veiksmīga un Jānis Preiss šķērsos Baltijas jūru un pierādīs, ka iespējams piepildīt savus mērķus, motivējot arī citus, ka visas ieceres un virsotnes ir iespējams sasniegt," izcilajam burātājam novēl Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš.

Par liepājnieka braucienu tiks uzņemta arī dokumentāla filma "Sasniegsim augstākās virsotnes". "Dokumentālās filmās svarīgs ir galvenais varonis, kurš vēlas un grib sasniegt savu mērķi. Jānis pie tā stingri turas un jau trešo reizi centīsies šķērsot Baltijas jūru," par iecerēto filmu pastāstīja "Platformafilm" producents Andrejs Ēķis.

Pievieno komentāru

Liepājā