Bullēna dēļ jūtas apkrāpti

Liepiņu ģimene no Cīravas pagasta "Rasām" janvārī nodeva ZS "Lankalni" gadu un 10 mēnešus vecu bullēnu. Zemnieki uzskata, ka saņēmuši nodotā bullēna svaram neatbilstošu samaksu, bet pārstrādātāji skaidro, ka lopa izmēriem nav nozīmes.

 "Kad pazvanījām uz "Lankalniem", mūs centās pierunāt neuzticēties Paplakas kautuvei, bet nodot viņiem," stāsta saimniece Dzintra Liepiņa. Solīts, ka jaunlopam, kas sver vairāk nekā 500 kilogramu, samaksa būs 1,40 latu par kautsvara kilogramu.


Saimnieki vērtējuši, ka bullēns pārsniedz 500 kilogramus, to "uz aci" atzinuši arī pakaļ atbraukušie "Lankalnu" darbinieki. Sazinoties pa telefonu, pateikts, ka svēris 535 kilogramus. Tāpēc liels bijis saimnieku pārsteigums, saņemot kvīti, kurā uzrādīts 219 kilogramu kautsvars un samaksa - 1,10 latu par kilogramu. Tajā arī norādīts, ka lops novērtēts P2 kategorijā. "Pat par teli saņēmām vairāk," brīnās saimniece. Liepiņi arī iepriekš lopus nodevuši "Lankalniem", taču nekādu problēmu neesot bijis. Nu gan uzticība esot zudusi.


"Lankalnu" paškontroles speciāliste Ivonna Lakačauska skaidro, ka uzņēmums, atbilstoši ES standartiem, par lopiem maksā ne pēc kilogramiem, bet kategorijām. P2 kategorija nozīmējot, ka lops ir liess, bez muskulatūras. "Tas nebija gaļas lops," uzskata I. Lakačauska. Augums un masa neesot garants augstai kategorijai, ko pirms nokaušanas nevarot noteikt. Kautuvē vērtēšanu izdarot sertificēts klasificētājs.

Pievieno komentāru

Liepājā