Brīvības ielā ieslēgts jauns luksofors 1

Šodien ieslēgts jauns luksofors 1905. gada un Brīvības ielas krustojumā netālu no 5. vidusskolas un Liepājas Olimpiskā centra. Tuvākajā laikā plānots uzstādīt luksoforus vēl divos Liepājas ielu krustojumos, kur to līdz šim nav bijis.

Šoferiem jābūt uzmanīgiem
Gājēji luksoforu 1905. gada un Brīvības ielas krustojumā var ieslēgt pēc vajadzības, pastāsta SIA “Komunālā pārvalde” Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons. Brīvības ielā šoferiem turpmāk jābūt īpaši piesardzīgiem, jo daudzajiem luksoforiem pievienojies vēl viens.

Otru jauno luksoforu drīzumā uzstādīs Robežu un K. Ūliha ielas krustojumā Robežu ielas rekonstrukcijas laikā. Kā atzīst M. Jākobsons, šajā vietā ir viens no Liepājas “melnajiem punktiem”, tāpēc luksofors varētu uzlabot satiksmes drošību.

Gājēju uzvedība “katastrofāla”
Pirms kāda laika par aptuveni 30 tūkstošiem latu no pašvaldības budžeta uzstādīts luksofors Peldu un Tirgoņu ielas krustojumā netālu no Pētertirgus. “Cilvēku uzvedība laikā, kad darbojās luksofors, bija katastrofāla,” secina M. Jākobsons.

Divas dienas krustojumā valdījis haoss, tāpēc nolemts luksoforu izslēgt, lai saglabātu gājēju priekšrocības. Komunālās pārvaldes pārstāvis informē, ka pašlaik notiek pārrunas, kā šo luksoforu izmantot turpmāk. “Gājēju domāšanu laikam nevar ietekmēt,” spriež M. Jākobsons.

“Melnajā punktā numur viens”, Brīvības un Cukura ielas krustojumā, rudenī sāksies rekonstrukcija, tās gaitā notiks arī luksoforu atjaunošana.

Piesaistot Eiropas fondu projektu finansējumu, par aptuveni 100 tūkstošiem latu jau nomainīti luksofori piecos krustojumos: Graudu– Lielā, K. Ūliha–Peldu, Klaipēdas–Ventas, O. Kalpaka–Siļķu un O. Kalpaka–Flotes ielā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andron Mc

Tas M.Jaakobsons ir pilniigi debiils daunis

pirms 12 gadiem, 2008.08.17 15:16

Liepājā