Brāļu kapos atjauno pilsētu ģerboņus

29. oktobrī Rīgas Brāļu kapos atklāj restaurētos Kurzemes un Zemgales pilsētu ģerboņus, kas veido galeriju uz memoriāla noslēdzošās sienas. Starp tiem arī Aizputes, Grobiņas, Durbes, Priekules un Liepājas ģerbonis.

Pavisam restaurēti 29 ģerboņi. Vēl Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds  atjaunojis vairāku citu pilsētu – Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas, Piltenes, Bauskas, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Tukuma, Kandavas, Talsu, Sabiles, Saldus, Subates, Gostiņu, Ogres, Siguldas, Madonas, Līvānu, Ķemeru, Viesītes, Grīvas, Dobeles, Auces un Valdemārpils – ģerboņus, informē RBKLVMF prezidenta ģenerāļa Jura Vectirāna preses padomniece Inga Jaunzeme-Grīnvalde.

Kopējās restaurācijas izmaksas bijušas 25 tūkstoši latu. Darbi tika veikti no pilsētu un novadu pašvaldību piešķirtā finansējuma, kā arī no fonda līdzekļiem, jo ne visas pašvaldības spēja finansiāli atbalstīt sava ģerboņa atjaunošanu, skaidro I. Jaunzeme-Grīnvalde. Nākamgad fonds ieplānojis 30 Latgales un Vidzemes pašvaldību ģerboņu atjaunošanu. Vēl jāpabeidz arī skulpturālās grupas “Māte Latvija ar kritušiem dēliem” restaurācija.

Pievieno komentāru

Liepājā