Biedrības nama balles - ļoti pieprasītas

Jau vairākus gadus ik pavasari Liepājas Latviešu biedrības nama sezonas noslēguma balle ir gaidīts, ļoti apmeklēts un atzinīgi novērtēts pasākums, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

Uz šā gada sezonas noslēguma balli 2. maijā biļetes tika rezervētas jau laikus – apmeklētāji ļoti gaida grupas “Galaktika” uzstāšanos. Arī iepriekšējos gados galdiņi tika rezervēti laikus – nedēļu pirms balles vietu zālē vairs nav. Gadās, ka rezervētās vietas atsaka dažādu apstākļu dēļ, tad var arī paveikties tiem, kuri nav pieteikušies un pie kārotajiem galdiņiem nav tikuši. Par apmeklētāju dejotvēlmi sūdzēties nevar, reizēm tā pat izbrīna. Liepājas Latviešu biedrības nama saimniece Vita Hartmane cilvēku ieinteresētību skaidro ar to, ka tiek aicināti tikai populāri un pieprasīti mūziķi un grupas – “Lauku muzikanti”, “Roja”, “Jūrkant’”, “Galaktika”, “Mākoņstūmēji”. Turklāt balles norise nekad neatkārtojas.

“Kāpēc vēl nāk? Daudz ir cilvēku, kas teikuši – nav vietas, kur aiziet padejot, ir tikai vietas, kur lietot alkoholu un šausmīgā skaļumā noreibt. Bet no sirds izdejoties un paskatīties arī māksliniecisko pro­grammu nav iespējams. Šeit par balles biļetes cenu cilvēks saņem vizuālo noformējumu, gaismas, mūziku un atmosfēru. Viesi sēž uz tādiem pašiem krēsliem, kādi ir Melngalvju namā un pie prezidenta. Par cilvēku tiek domāts un vienmēr darīts tā, lai ikviens justos priecīgs un gaidīts,” skaidro V. Hartmane.

Atsauksmes par aizvadītajiem dančiem un nākamos ieteikumus viesi izsaka, jau ballei beidzoties – garderobē noķer pasākuma menedžeri, izsaka savu viedokli un vērtējumu, kā arī iesaka, ko viņi vēlētos dzirdēt nākamajos pasākumos. Tā veidojas ļoti veiksmīga sadarbība – muzikālo piedāvājumu lielā mērā veido paši apmeklētāji. Viņi ir arī galvenie vaininieki, ka balles vispār notiek.

Pēc sezonas pēdējās balles Biedrības nams savu darbību vairāk koncentrē ārpus betona sienām, jo līdz ar silto laiku cilvēki vēlas uzturēties svaigā gaisā. Tad darbošanās notiek koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” un Kungu ielas radošajā kvartālā. Tur tiek organizēti zaļie tirdziņi, latviskas radošās darbnīcas, zināmu folkgrupu uzstāšanās un citas izdarības. Apmeklētāji jau iecienījuši tematiskās balles. Ir bijusi Zemeņu balle, Rabarberu balle, šogad gaidāma Spinātu balle, Medus balle, Ābolu balle, būs arī Kabaču festivāls. “Arī šeit visu rīkojam intuitīvi, vadoties pēc tā, kas cilvēkiem varētu trūkt un šķist interesants. Taču šī intuitīvā darbošanās mums dārgi izmaksā, jo esam palikuši bez brīvdienām – ieguldot pasākumos tik daudz sevis, kultūras darbinieki sevi soda, jo netiek atvaļinājumos. Tāpēc šobrīd esam izsludinājuši vakanci uz kultūras projektu darbinieka vietu, gribam savu pulciņu pavairot par vēl vienu cilvēku, un tad varbūt Ābolu un citas balles kļūs krietni garšīgākas, ja tām vairs nebūs noguruma piegaršas!”

Sākoties nākamajai Biedrības nama pasākumu sezonai, tiks atzīmēti nozīmīgi svētki – Liepājas Latviešu biedrības nama ēkas pastāvēšanas 80. gadadiena.  Jau ir tapis pasākumu kalendārs par godu apaļajai jubilejai, un tā tiks atzīmēta ar pasākumu ciklu šā gada oktobrī.


Daudz plašāk 30. aprīļa "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Liepājā