Bibliotēka cīnīsies par pieejamību

Pašvaldības policijai cītīgāk jāveic pagalma kontrole, novērošanas kameras liftā, norādes uz ielas – šie bija galvenie punkti bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” pieejamības uzlabošanai, par kuriem pašvaldības un ēkas apsaimniekotāju pārstāvji vienojās pirmdien.

Cer cits uz citu
“Lifts regulāri tiek bojāts, vainīga ir bērnu ālēšanās. Pēdējais rēķins par remontu bija vairāk nekā tūkstoš latu,” mājas īpašnieku pārstāvis, SIA “Investīcijas L” valdes priekšsēdētājs Armands Kapiņš pamato situāciju, ka lifts tiek aizslēgts. To atslēdz tikai veikala “Tehnoland” vai bibliotēkas darbinieki pēc vajadzības. Tas neapmierina ne bibliotēku, ne Kultūras pārvaldi, jo pieejamība – lifts – bija viens no telpu izvēles priekšnosacījumiem, aizrādīja pārvaldes vadītāja Lelde Vīksne.

Rīgā bērnu bibliotēka atrodas septītā stāvā, nav dzirdēts, ka tur būtu problēmas ar liftu, zināja teikt bibliotēkas vadītāja Ilga Erba. Klātesošie vienojās, ka novērošanas kameras liftā ļautu izsekot, kurš ir īstais vainīgais – liftu preču vešanai izmanto arī sadzīves preču veikals “Tehnoland”.

Ja Pašvaldības policija cītīgāk tvarstītu tos, kuri stāv pie dzeltenās svītras, arī būtu vieglāk pārvietoties sētā, sprieda diskusijas dalībnieki. Policisti pie reizes varētu aizrādīt regulārajiem smēķētājiem pie bibliotēkas durvīm. “Tad jāseko, lai dzeltenā svītra tiešām būtu dzeltenā svītra, nevis brūna vai grūti saredzama. Agrāk sodīja, bet tad bieži radās domstarpības, vai tā vispār ir dzeltenā svītra. Par smēķēšanu gan varētu sodīt,” skaidro Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute.

Idejas jāpiedāvā pašiem
Tuvākais ceļš uz bērnu bibliotēku ir no Zivju ielas. Blakus Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai esošā ēka Zivju ielā 9 ir “MIG Holdings” īpašums. “Tehniskais projekts jau ir, pavasarī tur būs biroju un tirdzniecības ēka. Esam gatavi uzklausīt priekšlikumus un idejas pagalmam. Nav paredzēts tur likt žogu – ieeja ēkā ir no sāniem,” pastāsta “MIG Holding” biroja vadītāja Ilze Dilēviča.

Ja būtu sakārtota nokļūšana pagalmā no Zivju ielas, varētu likt arī atbilstošas norādes. Tikmēr lielas un pamanāmas norādes tiks gatavotas nama fasādei Malkas ielas pusē. Iespējams, atraktīvs zīmējums uz transformatoru būdiņas neļaus maldīties bibliotēkas apmeklētājiem.

Pievieno komentāru

Liepājā