Bez elektrības būs jādzīvo līdz maijam 2

Palīdzības atteikšanu sirmgalvei saista ar domes deputātes ieinteresētību
Līdz nākamā gada maijam Liepājas tiesa atlika bez elektrības atstātās 82 gadus vecās liepājnieces Aleksandras Peškovas prasību par traucējumu novēršanu. “Visās instancēs, kur esmu vērsusies, atduros kā pret sienu,” atzīst sirmgalves meita Valentīna Romaņuka. Palīdzības atteikšanu Liepājas domē V. Romaņuka saista ar atbildētāja advokātes Elitas Kosakas pienākumiem pašvaldības iestādē.

Jau pirms tiesas sēdes sākšanās 26. novembrī V. Romaņuka skaļi pauda savu nostāju pret E. Kosaku, kura ne tikai pārstāv Denisu Šutenko tiesā, bet ir arī Liepājas domes deputāte un Liepājas domes Administratīvās komisijas locekle. V. Romaņuka pārmeta deputātei strādāšanu „divos krēslos” un iedzīvotāju interešu neievērošanu.

E. Kosaka, atbildot uz apvainojumiem, norādīja, ka V. Romaņukai par saviem vārdiem būs jāatbild. Viņa ieteica ģimenei uzņemties līdzatbildību par izveidojušos situāciju un pārmeta, ka sirmgalve nav maksājusi komunālos maksājumus jau vairākus gadus.

A. Peškova oktobrī vērsās pēc palīdzības Liepājas domes Administratīvajā komisijā, kur ieteica vērsties viņas advokāte Irēna Kibelko. Portāls „Rekurzeme” ir lūdzis Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļu noskaidrot, kā tika izskatīts sirmgalves iesniegums Administratīvajā komisijā un vai atbildes sagatavošanā A. Peškovai ir piedalījusies arī E. Kosaka.

E. Kosakas aizstāvamais D. Šutenko pirms diviem gadiem iegādājās dzīvokli no A. Peškovas mazdēla Mihaila Peškova. M. Peškovs pircējam noklusēja par dāvinājuma līgumu, kas paredz, ka vecāmāte dzīvoklī Piltenes ielā 5–14 var dzīvot līdz mūža galam un par komunālajiem maksājumiem norēķinās īpašnieks. Nevarēdams rast kompromisu, D. Šutenko vērsās AS „Latvenergo” ar lūgumu atslēgt dzīvoklī elektrību – tas 8. oktobrī arī izdarīts.

D. Šutenko, oktobrī lūgdams atslēgt elektrību, pārkāpis savas pilnvaras, jo šajā laikā dzīvokli jau bija pārdevis un nemaz vairs nebija tā īpašnieks, vērtē I. Kibelko. Viņa norāda, ka palīdzība dažādās instancēs A. Peškovai tiek atteikta, aizbildinoties, ka vispirms jāatrisina „īpašuma strīds”. Tas nav īpašuma strīds, prasība tiesā iesniegta par valdījuma traucējuma novēršanu, A. Peškovas dzīvokli negrib atgūt, norāda I. Kibelko. Viņa atzīst, ka A. Peškova nevar realizēt savas pamattiesības uz mājokli, un palīdzība tiks meklēta Tiesībsarga birojā Rīgā un citās iestādēs.

Lietu izskata Liepājas tiesas tiesnesis Imants Lagzdiņš, un tiesa tika atlikta, jo mainījies dzīvokļa īpašnieks. Viņš tiks uzaicināts uz tiesu sniegt paskaidrojumus lietā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

herix

erix, tev ar' vajadzētu atstat bez španunga uz pusgadu

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 14:55

erix

... taa tiem krievu bleezziem vajag !!! HA-HA-HA !!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 14:55

Liepājā