Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērna piedzimšanas pabalstus Liepājā varētu sākt izmaksāt februāra sākumā

Liepājas dome 2012. gada decembrī pieņēma saistošos noteikumus "Par svētku pabalstiem", kuri paredz arī pirmo reizi Liepājā deklarēto bērnu vecākiem piešķirt piedzimšanas pabalstu 100 latu apmērā. Sociālais dienests informē šogad jaundzimušo mazuļu vecākus, ka pabalstu izmaksa varētu sākties februārī pēc noteikumu apstiprināšanas un publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis", par ko bērnu vecāki tiks informēti, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Lai gan pabalstu izmaksa varētu sākties februāra sākumā, tos saņems visi šogad jaundzimušo  bērnu vecāki. Sociālais dienests arī atgādina, ka bērna piedzimšanas pabalstu ir tiesības saņemt vienam no bērna vecākiem vai personai, kura adoptējusi vai ņēmusi bērnu aizbildnībā līdz 12 mēnešu vecumam. Pabalsta pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai Liepājas pilsētā ir jābūt vismaz 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas. Arī bērna dzīvesvietai ir jābūt deklarētai Liepājā.

Pabalsta apmērs par vienu bērnu ir 100 latu, par diviem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem - 200 latu par katru bērnu, bet par trim un vairāk vienās dzemdībās dzimušiem bērniem  – 1000 latu par katru bērnu. Pabalstu var pieprasīt no bērna astotās dzīvības dienas, bet ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas dienas.

Aizbildnības un adopcijas gadījumā pabalstu var pieprasīt mēneša laikā no aizbildnības nodibināšanas vai adopcijas apstiprināšanas tiesā, bet ne ilgāk kā līdz bērna pusotra gada vecuma sasniegšanai.

Pabalstu piešķir un izmaksā Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests (E.Veidenbauma ielā 3, Liepājā, 2.stāvā, 220.kab. tel.63489674). Pabalsta saņemšanai Sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegumu, jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu (pase vai personas apliecība) un bērna dzimšanas apliecību.

Pabalstu var pieprasīt arī Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā (Lielā ielā 1a, Liepājā), reģistrējot bērna piedzimšanu (jāiesniedz iesniegums, jāpievieno dzimšanas apliecības kopija).

Ja pabalstu pieprasa bērna aizbildnis, papildus jāuzrāda bāriņtiesas lēmums par aizbildnības nodibināšanu un aizbildņa iecelšanu.

Ja pabalstu pieprasa bērna adoptētājs, papildus jāuzrāda  likumīgā spēkā stājies tiesas nolēmums par adopcijas apstiprināšanu.

Pēc Sociālā dienesta atzinuma, pabalstu var izmaksāt mantiskā veidā, apmaksājot bērna vajadzībām nepieciešamās preces saskaņā ar tirgotāja izsniegtu rēķinu.

Bērna piedzimšanas pabalstu nepiešķir, ja bērna vecākiem atņemtas aprūpes tiesības un bērns saņem ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā vai ievietots audžuģimenē, kā arī gadījumos, ja konstatē, ka pabalsta pieprasītājs faktiski bērnu nekopj un neaudzina.

Pievieno komentāru

Liepājā