Beļģijā pārbaudīs mīnu meklētāju "Tālivaldis" 1

Ceturtdien, 25.septembrī, Jūras spēku mīnu meklētājs "Tālivaldis" no Liepājas ostas dosies uz Zēbruges ostu Beļģijā, lai no 29.septembra līdz 10.oktobrim piedalītos pretmīnu darbības jūras pārbaudē (MOST).

Pretmīnu darbības jūras pārbaude ir kopējs Beļģijas un Nīderlandes jūras spēku projekts, kas izveidots 1990.gadā, lai atbilstoši NATO standartiem pārbaudītu mīnu kuģu gatavību veikt tiem paredzētos uzdevumus, aģentūru LETA informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule.

Pārbaudītas tiek ne tikai pretmīnu darbības spējas, bet arī prasmes ieroču sistēmu pielietošanā, navigācijā, jūrniecībā un cīņā par kuģu dzīvotspēju. Lai sekmīgi nokārtotu MOST pārbaudi, ir nepieciešama ne tikai kuģa komandas profesionalitāte un personāla vadības prasmes, bet arī iniciatīva un komandas vienotība, lai darbotos kā kopējs mehānisms, pildot kuģim paredzētos uzdevumus.

MOST pārbaude norisināsies divās fāzēs: krasta un jūras fāzēs.

Pretmīnu darbības jūras pārbaude ir kuģa "Tālivaldis" svarīgākā sagatavošanās posma daļa dalībai 1.pastāvīgās NATO jūras pretmīnu vienības sastāvā (SNMCMG1), kurā kuģis "Tālivaldis" sāks dalību 2009.gada janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā