Belēvičs: Ar referātu sporta stundas skolās vairs nevarēs nokārtot

Bērni maz kustas, ilgi sēž pie datora, ēd neveselīgu pārtiku un ilgstoši uzturas nevēdinātās telpās, tāpēc sporta stundas skolās kļūst svarīgākas un tās vairs nevarēs nokārtot ar referātu palīdzību, intervijā ceturtdienas rītā LTV "Rīta Panorāma" sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība).

Viņš norādīja, ka nesenie Dziesmu svētki, kad noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā noģība daži desmiti bērnu, pierāda, ka pret sporta stundām skolās ir jāattiecas nopietnāk. "Būtu slikti, ja mēs teiktu, ka bērnu veselība mums ir pirmajā vietā, bet mēs neko nedarām," sacīja Belēvičs, norādot, ka attieksme pret sporta stundām būšot pilnībā jāmaina un divu mācību stundu vietā būs trīs."Bērnu veselības pamati tiek ielikti tieši skolās," norādīja ministrs.

Viņš pauda, ka  arī skolēnu dziesmu un deju svētki pierādījuši, ka fiziskajai sagatavotībai ir nozīme.  "Tie dejotāji, kas piedalījās deju koncertā (..) viņi trenējas gadiem ilgi. Viņi nekrita," atzīmēja Belēvičs.

Tāpat vairāk un stiingrākas būs dažādas bērnu veselības pārbaudes.

Jau ziņots, ka sestdienas, 11. jūlija, vakarā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā medicīniskā palīdzība sniegta desmitiem bērnu, 17 nogādāti slimnīcā. Tas tiek skaidrots ar neierasto slodzi un nedēļas laikā sakrāto nogurumu.

Mēģinājums tika pārtraukts un pēc dažām stundām paziņots, ka svētdien plānotais svētku gājiens atcelts. Savukārt agrā svētdienas rītā tika ziņots, ka svētku dalībniekiem netiks liegts doties gājienā pēc pašu iniciatīvas un visi iecerētie satiksmes ierobežojumi paliek spēkā. Šāda situācija daļai dalībnieku radīja neskaidrības un sūdzības par informācijas trūkumu.

www.lsm.lv

Pievieno komentāru

Liepājā