Barselonā prezentēs Liepājas jūgendstila arhitektūru

No šodienas līdz 1.jūlijam Barselonā, Spānijā, notiks starptautisks jūgendstila vēstures pētījumiem un atklājumiem veltītais zinātniskais kongress, kurā tiks prezentēta arī Liepājas jūgendstila arhitektūra, informē Liepājas Būvvaldē.

Ar referātu par jūgendstilu Liepājā uzstāsies Rīgas Tehniskās universitātes profesors, topošās grāmatas par Liepājas jūgendstilu autors Jānis Krastiņš. Viņš darbojas arī kongresa organizācijas zinātniskajā komisijā. Krastiņš kongresā būs vienīgais pārstāvis no Baltijas valstīm. Viņa lekcija par jūgendstila arhitektūru Liepājā ir iekļauta kongresa sadaļā "Jūgendstils: starp kosmopolītismu un vietējām tradīcijām".

Kongress notiks, atzīmējot žurnāla "Coupe de Fouet" ("Pātagas Cirtiens") iznākšanas desmitgadi. Tas ir vienīgi jūgendstilam veltīts izdevums, kas augstā kvalitātē publicē materiālus par šī stila izpausmēm arhitektūrā un mākslā visā pasaulē, tāpēc kongresā aicināti piedalīsies jūgendstila pētnieki no Spānijas, Lielbritānijas, Francijas, Krievijas, ASV, Japānas un daudzām citām pasaules valstīm.

Kongresa dienās vienā no kongresa norises vietām - Barselonas Universitātē - būs skatāma arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas sagatavotā ceļojošā izstāde "Jūgendstils Liepājā". Par šo izstādi lielu interesi ir izrādījuši visi kongresa rīkotāji - ne tikai minētā žurnāla redakcija, zinātniskā komisija, bet arī Barselonas pilsētas pašvaldība, paužot rakstisku vēlmi to klātienē skatīt kongresa norises dienās, informēja Liepājas Būvvaldē.

Izstādē uz desmit planšetēm būs skatāms Liepājas jūgendstila arhitektūras mantojums un joprojām saglabājušos iekštelpu elementi, bet pilsētas 20.gadsimta sākuma atmosfēru ļaus nojaust tālaika skatu kartītes un reklāmas.

Liepājā izstāde būs apskatāma oktobra nogalē - Arhitektūras dienu laikā.

Interesi par topošo ceļojošo ekspozīciju apliecinājusi Čehijas vēstniecība Latvijā. LNB pārstāvji informē, ka ir iecere to rādīt arī Liepājas sadraudzības pilsētās.

Pievieno komentāru

Liepājā