Baronese fon Tīzenhauzena sociālās aprūpes centram "Liepāja" dāvinās jaunu autobusu

Ceturtdien, 4. aprīlī, Liepāju apciemoja baronese Valtraute fon Tīzenhauzena (Waltraut von Tiesenhausen), informē domē.

Baronese, tiekoties ar domes priekšsēdētāja vietnieci Silvu Goldi, pavēstīja, ka Bērnu sociālās aprūpes centram "Liepāja" tiks dāvināts jauns autobuss.

Kā stāstīja baronese, sākotnēji bija plānots dāvināt lietotu autobusu, lai iespējami īsākā laika periodā savāktu nepieciešamo summu, bet, konsultējoties ar dažādiem speciālistiem, nolemts, ka dāvinājumam ir jābūt jaunam autobusam, kas kalpotu ilgāk un efektīvāk.

Jauns "Mercedes" firmas autobuss Vācijā izmaksātu 60 000 EUR un šobrīd ziedojumos savākti jau 56 000 EUR. Līdzekļus šim mērķim ziedojusi Baltvācu muižnieku kopiena (Verband der Baltischen Ritterschaften) – 22 000 EUR, biedrība "Darmštates Iniciatīva Liepājai" ("Darmstädter Initiative für Liepaja") – 10 000 EUR, Darmštates Lauvu klubs (Lions Club Darmstadt) – 5000 EUR, A/S HEAG (Hesenes Enerģētikas aģentūra) – 5000 EUR, firma Mercedes Benz – 5000 EUR, kā arī dažādi privātie ziedotāji. Vieni no lielākajiem privātajiem ziedotājiem ir barona fon der Ropa ģimene, kuras saknes ir meklējamas Liepājā. Viens no fon der Ropu dzimtas pārstāvjiem - Eduards fon der Rops - 1889. gadā kļuva par Sv. Jāzepa katedrāles prāvestu.

Lai pasūtītu autobusu, vēl nepieciešams savākt 4000 EUR. No pasūtījuma izdarīšanas brīža paies trīs mēneši līdz autobuss tiek nogādāts pasūtītājam.

Trešdien baronese fon Tīzenhauzena tikās ar Bērnu sociālās aprūpes centra "Liepāja" vadītājiem Vitu Kadiķi un Visvaldi Gūtmani, lai pārrunātu jautājumu par bērnu pārvadāšanu uz skolu. Kā norādīja baronese, autobusā būs vieta 22 pasažieriem un vieta autobusa vadītājam, bet tas nebūs aprīkots bērnu invalīdu pārvadāšanai. Tādam mērķim būtu bijis jāmeklē lielāks autobuss, kas savukārt izmēra dēļ nebūtu pilsētā tik viegli vadāms un nespētu ērti piekļūt Liepājas speciālajai internātpamatskolai Klaipēdas ielā. Baronese lūgusi centra vadītājus padomāt, kādas iespējas varētu rast, lai arī bērni, kas pārvietojas ratiņkrēslos varētu nokļūt skolā un veidot sociālos kontaktus. Viens no risinājumiem, pēc dāvinājuma saņemšanas, būs iespēja naudu, kas līdz šim tiek maksāta par autobusa īri, ieguldīt tieši šo bērnu vajadzībām.

"Tas ir apbrīnojams darbs, ko Jūs visus šo gadu garumā veicat. Ir jūtams, ka palīdzēt grūtībās nonākušiem ir Jūsu sirdslieta, tādēļ Jūsu idejas ir dzīvotspējīgas. Arī liepājnieki ir novērtējuši to, ko Jūs pilsētas labā esat paveikusi, tādēļ izsaku Jums lielu pateicību liepājnieku un Liepājas pašvaldības vārdā!", pateicoties baronesei uzsvēra S. Golde.

Jau 3. maijā baronese fon Tīzenhauzena atkal ieradīsies Liepājā, lai kopā ar vīru atvestu palīdzības sūtījumu gan Bērnu sociālās aprūpes centram "Liepāja", gan Liepājas speciālajai internātpamatskolai un Liepājas Diakonijas centram. Sūtījumā būs dažādi ķermeņa kopšanas līdzekļi, mazgāšanas līdzekļi, apavi un rotaļlietas bērniem.

Tuvākie baroneses fon Tīzenhauzenas plāni ir palīdzēt Liepājas Reģionālās slimnīcas Bērnu paliatīvās aprūpes nodaļai. Tieši baronesei fon Tizenhauzena pieder ideja pārkausēt Liepājā demontēto Ļeņina pieminekli zvanos, kurus pārdodot kā suvenīrus, iegūtie līdzekļi tiktu novirzīti dažādiem labdarības mērķiem. Plānots, ka visi līdzekļi, kas iegūti no šo zvanu pārdošanas, tagad tiks nodoti Bērnu Paliatīvās aprūpes nodaļas rīcībā.

Pievieno komentāru

Liepājā