Bariss: "Liepājas metalurga" akciju vērtība ir tuva vienam latam

Finanšu grūtībās nonākušā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akciju vērtība pašlaik ir tuva vienam latam, un bez jaunām investīcijām tā darbība nav iespējama, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina uzņēmuma kreditora - energokompānijas "Latvenergo" valdes loceklis Uldis Bariss.

"Liepājas metalurga" akcionāriem ir jāsaprot, ka, nespējot piesaistīt investoru, viņiem "tur nav ko darīt", norādīja Bariss.

"Latvenergo" pārstāvis piebilda, ka iespējamā "Liepājas metalurga" maksātnespēja gan vēl nenozīmētu to, ka uzņēmums nevar atsākt ražošanu.

"Liepājas metalurgs" līdz šim bijis nozīmīgs "Latvenergo" klients, kura maksājumi veidoja aptuveni 5% no "Latvenergo" apgrozījuma, tāpēc energouzņēmums ir ieinteresēts, lai "Liepājas metalurgs" atsāk ražošanu, sacīja Bariss.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" vadība publiski vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu kapitalizēt uzņēmuma parādus valstij un tai piederošajiem uzņēmumiem kopsummā par 78,8 miljoniem latu, tos pārvēršot akcijās. Uzņēmums piedāvā kapitalizēt Finanšu ministrijas kredītprasības 51,9 miljonu latu apmērā, AS "Citadele banka" kredītprasības 12,4 miljonu latu apmērā un AS "Latvenergo" kredītprasības 14,5 miljonu latu apmērā.

Finanšu ministrija (FM) noraidījusi šo piedāvājumu kā neizpildāmu. FM aicina "Liepājas metalurgu" strādāt pie uzņēmuma iesniegtā un kreditoru saskaņotā tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna izpildes, nevis sniegt publiskus paziņojumus plašsaziņas līdzekļos.

Pievieno komentāru

Liepājā