Balvu saņems arī VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas nodaļas komandieris 2

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā atzīmēs savus profesionālos svētkus – Latvijas ugunsdzēsības 148. gadadienu. Trešo gadu šī diena oficiāli tiek atzīmēta arī kā Ugunsdzēsēju un glābēju diena.

Atzīmējot šo dienu, 17.maijā, plkst.11, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā notiks svinīgais pasākums, kurā tiks pasniegti Iekšlietu ministrijas (IeM) un VUGD apbalvojumi labākajiem VUGD darbiniekiem un amatpersonām, iedzīvotājiem par cilvēku glābšanu, kā arī citu dienestu un iestāžu pārstāvjiem par ieguldījumu dienesta attīstībā. IeM Goda zīmi, Apbalvojuma zīmi "Par pašaizliedzību", IeM Goda rakstus un Pateicības, VUGD apbalvojuma zīmes "Par nopelniem" un "Par priekšzīmīgu dienestu", kā arī VUGD Goda rakstus un Pateicības šajā pasākumā saņems 153 cilvēki.

Pirmo reizi tiks pasniegta VUGD apbalvojuma zīme "Par priekšzīmīgu dienestu". Tā ir dibināta 2013.gadā kā iestādes apbalvojums ar mērķi – paust atzinību par priekšzīmīgu dienesta (darba) pienākumu pildīšanu, teicamiem darba rezultātiem un sasniegumiem darba pienākumu pildīšanas laikā. Apbalvojuma zīmei ir trīs pakāpes un to var piešķirt iestādes un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi, darbiniekam, ar kuru noslēgts darba līgums vai ierēdnim par priekšzīmīgu darba pienākumu pildīšanu.

IeM apbalvojuma zīmi "Par pašaizliedzību" saņems cilvēki par drošsirdīgu un pašaizliedzīgu rīcību ekstremālās situācijās, glābjot cilvēku dzīvības.

Apbalvojumu saņems:

- Modris Karlsons, VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas nodaļas komandieris.
Liepājā 2.februārī kopmītņu tipa ēkā bija izcēlies ugunsgrēks un izveidojies stiprs sadūmojums. Vienā no piektā stāva dzīvokļiem Modris atrada četrus un sešus gadus vecus bērnus. Pēc abu nogādāšanas drošībā, viņš turpināja pārmeklēt telpas. Tika atrasti vēl septiņus gadus un astoņus gadus veci bērni. Pateicoties Modra operatīvai un pārdomātai rīcībai tika izglābti četri bērni.

- Ivo Dovgāns, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs).
Aizvadītā gada 25.novembrī tika saņemta informācija, ka Alūksnes novada Ziemeru pagastā, veicot zemes rakšanas darbus ir radies zemes nogruvums un tranšejā ir aprakts cilvēks. Cietušais bija bez samaņas. Līdz brīdim, kamēr ieradās mediķi, Ivo Dovgāns veica cietušā elpceļu atbrīvošanu un netiešo sirds masāžu, kā rezultātā izdevās atjaunot sirds darbību.

- Ainars Upenieks, VUGD Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļas ugunsdzēsējs glābējs.
Ainara Upenieka dienests sākās 1996.gadā. Kopš tā laika daudzi cilvēki ir pateicīgi viņam par dzīvības glābšanu. Pēdējais gadījums notika 12.februārī, kad, vadot elpošanai nepiemērotā vidē ekipētu grupu, viņš atrada un iznesa no sadūmotā dzīvokļa sievieti un vīrieti.

- Jānis Pomaskovs, Cēsu rajona Amatas novada iedzīvotājs.
Amatas novada Drabešu pagasta Meijermuižā-1 divstāvu daudzdzīvokļu mājā 8.februārī izcēlās ugunsgrēks. Dzīvoklī bez vecāku uzraudzības bija atstāti divi mazgadīgi bērni: divus gadus vecais Roberts un piecgadīgā Dita Arnita. Jānis Pomaskovs iekļuva dzīvoklī un no liesmām iznesa abus bērnus. Glābjot bērnus, Jānis Pomaskovs guva rokas traumu.

- Sergejs Pupkovs , Jelgavas pilsētas iedzīvotājs.
11.decembrī, Lielupē makšķerējot, Sergejs Pupkovs izdzirdēja palīgā saucienus. Cilvēks bija ielūzis ledū. Cietušajam viņš pameta trosi, kur pieķerties. Lai gan izvilkt ārā viņu neizdevās, tomēr vīrietis tika noturēts virs ūdens līdz ieradās glābēji.

- Gints Švecovs
Ventspilī, Priežu ielā, 22. martā dega dzīvojamā māja. Gints Švecovs, ieraugot, ka deg kaimiņa māja, un zinot, ka tur var atrasties cilvēks, kuram ir problēmas ar pārvietošanos, iekļuva degošajā un piedūmotajā mājā, kur vienā no istabām ieraudzīja uz grīdas guļošu cilvēku. Viņš iznesa cietušo ārā no liesmām.

Atzīmējot šos svētkus, ugunsdzēsēji glābēji piektdien visos depo no plkst.10.00 – 15.00 arī rīko Atvērto durvju dienu.

Inga Vetere,
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece

Pievieno komentāru

Komentāri 2

madamLiepkoks

Lai Modrim laba veselība un veiksme visās lietās! Paldies!

pirms 8 gadiem, 2013.05.16 15:34

Liepājā