Baltijas piekrastes pilsētas iesaistīsies kopējā projektā "Dzintara ceļš"

9.jūnijā Liepājas pilsētas domē pulcējās pārstāvji no Liepājas, Ventspils, Pāvilostas, Klaipēdas un Palangas, lai dalītos ar savām idejām tūrisma nozares piedāvājuma paplašināšanai Baltijas jūras piekrastes pilsētās, iesaistoties kopējā projektā. Projekta vadmotīvs un vienojošais idejas elements ir dzintars.

Šī bija otrā darba grupas tikšanās par projekta „Dzintara ceļš” īstenošanu, kur jau tika apspriestas konkrētas aktivitātes, kuras pilsētas vēlas realizēt šī projekta ietvaros. Tikšanās laikā pārstāvji no Liepājas, Ventspils, Pāvilostas un Palangas prezentēja savu redzējumu saistībā ar katras pilsētas tūrisma attīstību un pilnveidošanu. Projekta ietvaros zem vadmotīva – dzintars – pilsētas veidos kopēju pārrobežu tūrisma maršrutu. Sarunas laikā izskanēja vairākas interesantas idejas. Tāpat tika lemts par projektam piemērotāko nosaukumu un nepieciešamo finansējumu katras pašvaldības tūrisma piedāvājuma paplašināšanai.

Projekta ietvaros Liepājas pilsēta plāno izremontēt telpas Amatnieku namā Dārza ielā dzintara ekspozīcijas izvietošanai, popularizēt dzintara apstrādi un dažādus ar dzintaru saistītus apskates objektus, kā arī izveidot jaunus tūrisma objektus un izvietot pilsētvidē digitālos informācijas stendus. Pārstāvji no Klaipēdas prezentēja ideju par dzintara strūklakas izveidi, tikmēr viesi no Palangas atzīmēja gidu un citu speciālistu kvalifikācijas celšanas seminārus kā nepieciešamu elementu tūrisma attīstībai, savukārt Pāvilostā cer izveidot spēļu darbnīcas bērniem, skatu torni uz jūru, kā arī pārģērbšanās kabīnes pludmalē, kas būtu veidotas kā informācijas stendi. Ventspils pārstāve norādīja, ka Ventspilī nepieciešams izveidot jaunas atpūtas vietas. Turklāt visu pilsētu pārstāvji plāno izdot tūrisma informācijas bukletus vairākās valodās, izvietot digitālos informācijas stendus pilsētās, mobilās aplikācijas u.c.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Jurijs Hadarovičš norāda „Šodien prezentētās idejas visas ir vienlīdz saistošas un interesantas un tātad noderīgas visām pilsētām. Iespēju robežās centīsimies realizēt pēc iespējas vairāk, lai ne tikai piesaistītu tūristus Liepājai un citām Baltijas jūras piekrastes pilsētām, bet arī iepriecinātu pašus liepājniekus ar jauniem tūrisma objektiem”.

Liepājas pilsētas dalības projektā mērķis ir pozicionēt Liepāju kā pilsētu ar vēsturiskām dzintara apstrādes tradīcijām un, izveidojot un popularizējot jaunu pārrobežu tūrisma maršrutu, palielināt ienākošā tūrisma plūsmu pilsētā.

Projektu plānots realizēt līdz 2017. gadam, savukārt nākamā projekta partneru tikšanās paredzēta septembra sākumā.

Informāciju sagatavoja:
Daira Bērtule, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante

Pievieno komentāru

Liepājā