Autovadītāju modrību Baltā spieķa dienā Liepājā pārbaudīs Krūmu ielā 2

15. oktobrī, Baltā spieķa dienā, Liepājas Neredzīgo biedrība rīkos gadskārtējo akciju sadarbībā ar Valsts policiju, pārbaudot, vai autovadītāji respektē paceltu balto spieķi kā signālu vēlmei šķērsot ielu. Šoreiz akcijas norises vieta izvēlēta Velnciemā - Krūmu ielā 28.

Ceļu satiksmes noteikumu 161. punkts paredz, ka jebkurā gadījumā (arī ārpus gājēju pārejām) transportlīdzekļa vadītājam jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar baltu spieķi.Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vernons

Ceļu satiksmes noteikumu 161. punkts paredz, ka jebkurā gadījumā (arī ārpus gājēju pārejām) transportlīdzekļa vadītājam jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar baltu spieķi.
Labi, labi, tās ir emocijas iespiestas CSN grāmatā! Tas neiet kopā ar CSN 10. punktu, kur katram šie Noteikumi ir japilda. Ir 21. gadsimts, ir gaismas diodes, kuras būtu jāiestrādā spieķī. Sagatavojiet "mājas darbu" un tad veiciet eksperimentus. Ko darīsiet uz ielām ar četrām kustības joslām? Spēlēsiet spēlīti nobrauks, nenobrauks! Ikvienai ambīcijai jābūt adekvātai rīcībai un zināšanām!


Ceļu satiksmes noteikumu 161. punkts paredz, ka jebkurā gadījumā (arī ārpus gājēju pārejām) transportlīdzekļa vadītājam jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar baltu spieķi.

pirms 7 gadiem, 2013.10.14 13:18

Ilze Vainovska

Paldies par ieteikumu - Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis apsolīja par to parunāt Latvijas Neredzīgo biedrībā, lai vienotos par vienu standartu valstī, kur un kādus atstarojošus elementus spieķim nodrošināt, lai tas nezaudētu savu atpazīstamību, bet būtu arī labāk uztverams.
Pašlaik baltie spieķi tiekot iepirkti gan Krievijā, gan ES, bet nav vienota standarta un prasības atstarojošiem elementiem. Tāpat spieķi nav vienoti pēc izskata - pērn autovadītāji ignorēja paceltu spieķi ar bumbuli galā, aizbildinoties, ka noturējuši to par gaisa piesārņotības mērītāju.

pirms 7 gadiem, 2013.10.14 13:56

Liepājā