Augusta beigās Baltijas jūras krastā iedegs ugunskurus

Pēc mēneša, 31.augustā, visā Latvijā notiks Seno ugunskuru nakts, kad saulrieta laikā plkst.21.30 Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaikus atvadoties no vasaras.

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi. Latvijā akcijas norisi koordinē nodibinājums "Rīga 2014", kas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotājs, informē "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Akcijā aicināts piedalīties ikviens interesents, tam piemērotā un atļautā vietā iekurot ugunskuru, mudinot draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā pavadītu vakaru Baltijas jūras krastā.

Nodibinājums "Rīga 2014" ir uzrunājis arī 17 Latvijas piejūras pašvaldības piedalīties Seno ugunskuru naktī un 31.augustā organizēt pasākumu pie jūras.

Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Lai katrs ugunskurs būtu redzams starp citām Latvijas piejūras pašvaldībām un Baltijas jūras valstīm, ikviens savu ugunskura vietu var atzīmēt virtuālajā kartē "www.ancientlights.eu".

Seno ugunskuru nakts pasākums norisināsies arī Rīgā, Vakarbuļļu pludmalē. Pirms ugunskura iedegšanas notiks dzejas lasījumi, un plānots, ka no plkst.21 dīdžejs "Monsta" kopā ar Birutu Ozoliņu sniegs brīvdabas koncertu. Aicināti visi interesenti, lai svinētu Seno ugunskuru nakti, parādītu piejūras tautu vienotību un atgādinātu par tautas vēsturi un kultūras mantojumu.

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992.gadā Somijas pilsētā Turku, drīz vien gūstot lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs - Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citās. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus notiek Rojā un Pāvilostā.

Tuvojoties pasākumam, kultūras portālā "www.riga2014.org" būs pieejama plašāka informācija par ugunskuru vietām un plānotajiem pasākumiem visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Liepājā