Augstskolu vadība informē Liepājas skolēnus par mācību iespējām Latvijā

Otrdien, 9. martā, grupa Latvijas augstskolu rektoru ar Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētāju Jāni Vētru priekšgalā apmeklēja trīs Liepājas skolas – Liepājas valsts 1. ģimnāziju, Liepājas 10. un 12. vidusskolu, lai informētu vecāko klašu audzēkņus par iespējām mācīties tepat Latvijas augstskolās, ziņo Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā informēja J. Vētra, Liepāja šogad ir pirmā pilsēta Kurzemē, kuru apmeklē augstskolu vadība. Brauciena mērķis ir informēt par valsts politiku attiecībā uz augstskolu darbību un kliedēt šaubas jauniešos, ka Latvijā vairs nav labas augstākās izglītības, tāpēc daudzi izvēlas braukt studēt ārzemēs.

J. Vētra īsā sarunā arī tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un pārrunāja jauno speciālistu sagatavošanas  iespējas Latvijas augstskolās atbilstoši Latvijas darba tirgus pieprasījumam, prakses iespējas Liepājas uzņēmumos u.c. jautājumus. Sesks aicināja augstskolu vadību būt aktīvākiem sadarbībā ar uzņēmējiem, lai noteiktu tautsaimniecībā visvairāk nepieciešamās specialitātes.

Liepāju šodien apmeklēja Rīgas Stradiņa universitātes, Tehniskās universitātes, Banku augstskolas un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta koledžas rektori un mācību spēki.

Pievieno komentāru

Liepājā