Atvērts ziedojumu konts nogrimušā kuģa "Beverīna" jūrnieku ģimeņu atbalstam

Latvijas Hipotēku un zemes bankā atvērts ziedojumu konts nogrimušā kuģa "Beverīna" jūrnieku ģimeņu atbalstam, aģentūru LETA informēja Latvijas zvejnieku federācijas valdes priekšsēdētājs Ēvalds Urtāns.

Konta numurs ir LV93LHZB3400162050001 ar norādi "Ziedojums kuģa "Beverīna" komandas ģimenēm". "Organizēt ziedojumu telefonu ceram līdz nedēļas beigām," piebilda Urtāns.

Jau ziņots, ka pašlaik "Beverīnas" jūrnieku ģimeņu atbalstam no privātpersonām, zvejniekiem un uzņēmumiem, kas saistīti ar zveju, savākts ap Ls 1500, aģentūru LETA informēja zvejnieku pārstāvis un hercoga Jēkaba laika burinieka "Libava" īpašnieks Anatolijs Molokanovs. Ziedotāji maksājuši, sākot no dažiem līdz vairākiem desmitiem latu katrs.

Kuģa "Beverīna" īpašnieks Igors Fikss aģentūrai LETA sacīja, ka viņš joprojām esot šokā pēc notikušā un par materiālu palīdzību "Beverīnas" jūrnieku ģimenēm lemšot pēc tam, kad jūrnieki būšot atrasti. Fikss nenoliedza savu iepriekš teikto, ka šāda palīdzība tiešām sekošot.

Liepājas ostas kapteinis Eduards Raits šodien aģentūrai LETA sacīja, ka viņam neesot nekādu būtisku jaunumu ”Beverīnas” lietā un atliekot vien cerēt uz vēja virziena un jūras straumju maiņu, kas palīdzētu atrast "Beverīnas" apkalpes locekļus, tomēr, kamēr neviens atrasts neesot, neliela cerība kādu atrast dzīvu vienmēr pastāvot.

Jau ziņots, ka 2.decembra vakarā Baltijas jūrā pie Liepājas, trīs jūdzes no krasta, mīklainos apstākļos nogrima zvejas kuģis "Beverīna".

Pašlaik nogrimušā kuģa "Beverīna" apkalpes meklēšana zem ūdens, kuru veica deviņi ūdenslīdēji, ir pabeigta. Nav izdevies atrast nevienu no nogrimušā kuģa "Beverīna" apkalpes locekļiem.

No "Virsaiša" nekavējoties tika nomesti glābšanas riņķi, glābšanas plosts un sākta cilvēku meklēšana. Glābšanas operācijā nekavējoties tika iesaistītas papildu vienības - Valsts robežsardzes patruļkuģis "Tiira" un Zviedrijas krasta apsardzes glābšanas helikopters.

Uz kuģa bijuši seši apkalpes locekļi - 1967.gadā dzimušie Sergejs Naļimovs un kuģa kapteinis Sergejs Volkovs, 1956.gadā dzimušais kuģa mehāniķis Dainis Bagātais, 1963.gadā dzimušais Igors Gergeša, 1957.gadā dzimušais Igors Semjonovs un 1961.gadā dzimušais Valērijs Gavriško.

Apkalpes locekļu deklarētās dzīves vietas ir Liepājā, Ventspilī un Saldū.

Policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 21.nodaļas - par noziedzīgu nodarījumu pret satiksmes drošību.

Pievieno komentāru

Liepājā