Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērs grāmatu par Liepājas jūgendstila arhitektūru

21.aprīlī plkst.16 Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas zālē notiks grāmatas "Liepāja. Jūgendstila arhitektūra" atvēršanas svētki.

Grāmatas autors ir arhitektūras zinātņu doktors Jānis Krastiņš.

"Cerams, ka šī grāmata raisīs plašāku interesi par Liepājas jūgendstilu, kas līdz šim bija ne visai apzināts, taču ir viena no noteikti visnozīmīgākajām pilsētas kultūras mantojuma daļām," atzīst grāmatas autors.

Pirms vairāk nekā četriem gadiem autors šaubījies, vai sākt darbu pie šīs grāmatas, jo līdz mūsdienām nav saglabājies ēku būvprojektu arhīvs par Liepājas jūgendstila arhitektūru. Tāpēc autors slavē ēku tagadējo īpašnieku atsaucību, jo viņu saglabātie dokumenti ļāvuši identificēt daudzu ēku būvvēsturi.

"Jūgendstila starptautiskā un kosmopolītiskā vīzija, kas sakņota dziļās vietējās tradīcijās, atspoguļojas gan daudzstāvu namos, gan mazākās koka ēkās. Iespēja palūkoties uz Liepājas jūgendstila arhitektūru Eiropas kontekstā ir grāmatas papildu vērtība," tā par grāmatu izsakās Barselonas Universitātes Mākslas vēstures katedras profesore Mireija Freiča Serra.

Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis atzīst: "Liepājas jūgendstils ir plaukstošās tautsaimniecības uzskatāms atspulgs. Latvijas rietumkrasta ievērojamākā pilsēta var lepoties ar apbūves daudzveidību, greznumu un kvalitāti. Tajā ir skaidri saskatāma sava laika arhitektu meistarība radoši pārņemt pasaules kultūras strāvojumus, piešķirot tiem vietējo savdabību un tikai Liepājai raksturīgu māksliniecisko šarmu."

Grāmatā ir vairāki pirmpublicējumi par Liepājas pilsētas plāniem no Krievijas arhīviem.

Liepājas pilsētas pašvaldība grāmatu dāvinās Liepājas bibliotēkām, un to varēs iegādāties grāmatnīcās.

Pievieno komentāru

Liepājā