Atvars Lakstīgala Liepājas Simfoniskā orķestra kompaktdiska prezentācijā: "Esmu pateicīgs Dievam, Uldim un orķestrim par šo ideju un iespēju"

Trešdien, 14.februārī, Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā notika Liepājas Simfoniskā orķestra dubultkopmaktdiska “Liepāja Concerti Vol. 1” prezentācija. Pasākumā piedalījās vairums kompaktdiskā iekļauto skaņdarbu komponisti, solisti, kā arī  Kultūras ministre Dace Melnbārde.

"Šodien mēs svinam stāstu, kurš sākās pirms astoņiem gadiem, kad 2010.gada februārī mēs uzaicinājām komponistu Andri Dzenīti radīt pirmo no 12 Liepājas koncertiem un gadu vēlāk to pirmatskaņojām. Jau tajā laikā mūsu mērķis bija radīt laikmeta dokumentu, kurš mūzikas skaņās izteiktu mūsu laiku un Latviju šodien. Mūsu vēlme bija un ir popularizēt latviešu komponistu mūziku ne tikai Latvijā, bet arī tālu ārpus tās. Šajos gados ir bijis daudz emociju, pūliņu, uzvaras prieks, mūziķu un publikas pārsteigumi. Vienmēr šie pirmatskaņojumi ir emocionāli piesātināti," prezentāciju atklāja Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis.

Tika prezentēti pirmie pieci kompaktdiskā izdotie koncerti. Katram no tiem ir savs stāsts un gandrīz katrs no tiem ir atskaņots ne tikai vienu reizi vien.

Kultūras ministre D. Melnbārde savā uzrunā uzsvēra, ka ir svarīgi, ka mūzika, kas tiek pirmatskaņota, tiek arī kvalitatīvi ierakstīta. Ministre atzina, ka pati klātienē ir piedzīvojusi tikai vienu no šiem darbiem, tāpēc priecāsies tos uzmanīgi noklausīties. "Tas ir labs retrospektīvs ceļojums pa Liepājas nozīmīgām vietām, kas parāda vairākas lietas – Liepājas ceļu uz koncertzāli, jo pirmie koncerti ir atskaņoti Latviešu biedrības namā, kocertdārzā "Pūt vējiņi", Liepājas teātrī un beidzot ir bijusi iespēja atskaņot "Lielajā dzintarā". Ceļš ir bijis pietiekoši garš un skaņdarbi, kas ir radīti speciāli Liepājai, vēlreiz apliecina, ka Liepāja nešaubīgi ir viens no mūsu mūzikas centriem. Manuprāt, šis disks parāda Liepājas Simfoniskā orķestra daudzveidību ar solistiem un komponistiem."

Dubultkompaktdiska prezentācija aizkustināts bija arī diriģents Atvars Lakstīgala: "Esmu pateicīgs Dievam, Uldim un orķestrim par šo ideju un iespēju. Bija ļoti liela atbildības sajūta uz jebkuru no šiem koncertiem, jo es esmu visam tam bijis klāt. Katrs skaņdarbs dzimst vienu reizi un man patiešām ir bijis tas prātam neaptveramais pagodinājums būt klāt, piedalīties ierakstu procesā. Diriģents ir tikai diriģents, bet vislielākais nopelns ir Liepājas Simfoniskajam orķestri. Es orķestrim novēlētu šo latviešu mūzikas tradīciju turpināt, jo tas arī bija mans moto, uzsākot darbu Liepājas orķestrī - kopt un popularizēt šo latviešu mūzikas lauciņu."

Pievieno komentāru

Liepājā