Atlaiž vietējos un aicina viesstrādniekus 1

Dažādos uzņēmumos Liepājā šogad atlaisti vai tiks atlaisti 465 strādājošie, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras sniegtie dati. Vairāk nekā 100 darbinieku šogad atlaiž "IG Latvia", "Balt IG" un AS "Lauma Lingerie". Tajā pašā laikā citi uzņēmumi Liepājā ieved 67 viesstrādniekus.

Darbiniekus atlaiž arī plaukstoši uzņēmumi. Piemēram, AS "Liepājas metalurgs" atlaiž piecus strādniekus, bet SIA "Tolmets" 10 darbinieku. Arī pašvaldības bērnu dārzos atlaisti 13 strādājošie. Darbinieku skaitu samazina SIA "Jaunliepāja".

Zināms, ka pērn līdzīgi darbiniekus atlaida SIA "Vecliepāja". Abu uzņēmumu īpašniece vēl aizvien ir pašvaldība. Kokapstrādes uzņēmums SIA "Laskana" šogad atlaidis 13 darbinieku.

Tajā pašā laikā Liepājā apstiprināti 64 viesstrādnieku izsaukumi. 8 darbinieki nepieciešami metālapstrādes sfērā, izsaukti 25 zivju apstrādātāji no Taizemes, 17 kuģu remontētāju no Ukrainas, viens elektroinženieris no Indijas un 13 kravas automobiļu vadītāju no Ukrainas un Krievijas.

Liepājas Arodbiedrību centra vadītājs Jānis Neimanis portālam sacīja, daudzās sfērās uzņēmēji varētu viegli atrast darbiniekus tepat Liepājā. "Visaizdomīgākā pozīcija ir zivju apstrādātāji. Ar kravas auto vadītājiem lieta ir saprotama. Daudzi vietējie vadītāji nevēlas braukt uz Krieviju un Baltkrieviju," sacīja J. Neimanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ance

Roku darbu daudzviet nomaina mūsdienīgi darba apstākļi. Skolā atlaiž sargu, jo uzstāda signalizāciju. Atlaistajam darbiniekam sāpīgi, bet atrisinājums ir atbilstošs šodienai. Zinu, ka daudzviet darbs tiek organizēts efektīvāk un tāpēc darbinieki tiek atlaisti. Protams, "Curukfabika" un "IG Latvija" ir milzīgs zaudējums. Bet pirms visu mālēt drūmās krāsās, katrs, lai sev uzdot jautājumu :vai dzīves apstākļi tiešām kļuvusi sliktāki nekā, piemēram, pirms pieciem gadiem?
Eiropas statistiķi mēra ne vien inflāciju, bet arī inflācijas gaidas. Izrādās, ka Latvijā gaidas apsteiz inflāciju.

pirms 13 gadiem, 2008.04.21 14:48

Liepājā