Atlaiž daļu apsardzes 4

Kluba "Fontaine Palace" apmeklētājus nesen ir satraukušas baumas, ka par viņu drošību šajā iestādē vairs neviens nerūpēsies – esot atlaisti apsardzes darbinieki. Kluba "Fontaine Palace" direktore Irita Timbra baumas noliedza un apgalvoja, ka neviens no apsargiem, kas strādā pie viņiem pamatdarbā, neesot atlaists.

Apsardzes darbinieku skaits esot samazināts, jo noslēgusies vasaras sezona un tik daudz apsargu vairs nav nepieciešami. "Uz vasaras sezonu pieņemtie darbinieki ir atlaisti," apstiprināja I.Timbra.

Klubā joprojām strādājošo apsargu precīzu skaitu I. Timbra nevēlējās izpaust. "Kluba apsargu daudzums ir tāds, kāds saskaņots policijā," sacīja I.Timbra.

"Policija neapstiprina apsardzes darbinieku skaitu privātuzņēmumiem, vien uzrauga, lai apsardzes firmas, kuru darbinieki strādā šādās vietās būtu licenzētas," sacīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nuks

Domāju, ja pārbaudītu tad sargiem sertifikāta nebūtu, bet par to pienākas sods, nepārbauda tādēļ, ka sargā tie paši kas pārbauda.

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 13:45

Lietzinis

Apsardzes darbību regulē likums. Ja Baibai ir kādas problēmas, tad rūpīgi izlasi to.

pirms 12 gadiem, 2008.10.12 11:30

Baiba

Labdien!
Katra uzņēmumam pašam ir tiesības lemt par apsardzes darbinieku skaitu. Te gan jāsaka godīgi, ka daudzajos uzņēmumos ar apsardzi nodarbojas arī policijas darbinieki, kuri to dara ar vai bez priekšnieka atļaujas, izmantojot valsts ieročus, formu, speclīdzekļus, iegūtās zināšanas par valsts līdzekļiem. Ir arī cilvēki, kas veic apsardzi bez attiecīga apsardzes sertifikāta vai bez darba līguma, to skaitā policijas darbinieki. Tādējādi vai apsardze tiek veikta likumīgi, vai nodokļi tiek maksāti godīgi (pārkāpumu apjoms ir diezgan plašs un visus te nebūs iespējams norādīt), nav zināms, jo šo sfēru, šos darbiniekus ne viens nekontrolē.
Tad nu rodas jautājums, kam ar to vajadzētu nodarboties? Kas kontrolē apsargus, kas apsargā gan apsardzes firmās, gan citos uzņēmumos? Lai to noskaidrotu vajadzētu veikt speciālas pārbaudes, kurās piedalītos preses pārstāvji. Tad bilde būtu šokējoša.

pirms 12 gadiem, 2008.10.08 08:16

Liepājā